Edmonton, 25. 03. 2018 08.08 |

Hokejisti Los Angelesa so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL izgubili pomembno gostovanje v Edmontonu. Kanadsko moštvo je slavilo s 3:2, s čimer so Anže Kopitar in druščina zdrsnili na deveto mesto na razpredelnici zahodne konference, torej mesto za želeno končnico. Slovenski hokejski zvezdnik tokrat ni prispeval točke.

Gostitelji so po zadetkih Pontusa Aberga in Connorja McDavida vodili že z 2:0, a je Jeff Muzzin še v prvem delu poskrbel za priključek hokejistov Los Angelesa. V 24. minuti je McDavid, s 96 točkami novi najboljši strelec lige, zadel za 3:1 in Jeff Carter le dve minuti pozneje za 3:2, kar je bil tudi končni izid obračuna v Edmontonu.

Statistika Anžeta Kopitarja, najboljšega strelca Los Angelesa v tej sezoni, se ni spremenila. Hrušičan je v dobrih 23 minutah trikrat neuspešno streljal proti vratom Edmontona. Los Angeles se zdaj seli v domačo Kalifornijo, kjer ga po prostem dnevu čaka obračun s še eno kanadsko ekipo - Calgaryjem, ki je danes v San Joseju izgubil s 5:1.

Vratar oz. kapetan kraljev Jonathan Quick in Anže Kopitar tokrat nista imela razloga za zadovoljstvo. FOTO: AP

Na lestvici je zdaj točko pred Los Angelesom Colorado, ki je po izvajanju kazenskih strelov z 2:1 ugnal novinca v ligi iz Las Vegasa. Enako število točk kot 'kralji' pa imata tudi Anaheim in St. Louis. Slednji se je veselil zmage z 2:1 v Columbusu. Dallas na 10. mestu zaostaja že pet točk in počasi izgublja možnosti za končnico.

Ne gre spregledati, da sta izgubili tudi obe vodilni ekipi lige. Tampa je v New Jerseyju izgubila z 1:2, Nashville pa v Minnesoti kar z 1:4.