Los Angeles, 23. 11. 2017 08.32 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL zabeležili nov poraz. Tokrat je bilo za kapetana Anžeta Kopitarja in druščino usodno moštvo Winnipeg Jets, ki je v Staples Centru slavilo z izidom 2:1. Slovenski hokejski zvezdnik je ob šestem porazu v zadnjih sedmih tekmah svoje ekipe vknjižil točko s podajo za zadetek Tylerja Toffolija.

Hokejistom Los Angelesa v zadnjem času ne gre po načrtih. Proti Winnipegu so izgubili že šesto od zadnjih sedmih tekem, tokrat so v svojem Staples Centru klonili z izidom 1:2. Slovenski hokejski as Anže Kopitar je podal pri zadetku Tylerja Toffolija, s katerim so kralji v šesti minuti zadnje tretjine znižali zaostanek in, kot se je izkazalo, postavili končni izid.

Slovenskemu hokejskemu asu Anžetu Kopitarju s kralji v zadnjem času ne gre najbolj od rok. FOTO: AP
Za Jets, ki so dobili peto od svojih šestih tekem, sta bila strelca Patrick Laine - zadel je ob številčni premoči na ledu -, in Adam Lowry. Z 38 obrambami pa se je izkazal Steve Mason. Na drugi strani je Jonathan Quick uspešno posredoval 25-krat, a vseeno zabeležil šesti zaporedni poraz. Takega niza doslej še ni imel, šestkrat zaporedoma je že izgubil, a nikoli ni zbral šest zaporednih porazov po rednem delu.