Calgary, 05. 01. 2018 07.47 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL gostovali pri Calgary Flames in v olimpijskem mestu izgubili s 3:4. Čeprav so kralji povedli z 2:0, so gostitelji v drugi tretjini dosegli kar štiri zadetke, kar jim je olajšalo pot do zmage. Najbolj sta se izkazala Sean Monahan in Micheal Ferland; vsak je dosegel zadetek in podajo.

Kapetan 'kraljev' Anže Kopitar je bil podajalec prvi prvem zadetku gostov na tekmi, Los Angeles je po prvih 20 minutah vodil že z 2:0, nato pa so domači hokejisti zrežirali preobrat. Poleg Seana Monahana in Michaela Ferlanda sta se med strelce za Calgary vpisala še Troy Brouwer in Mark Jankowski.

Kapetan 'kraljev' Anže Kopitar tokrat ni imel svojega večera.
Kapetan 'kraljev' Anže Kopitar tokrat ni imel svojega večera. FOTO: AP
Pri Los Angelesu je bil z dvema zadetkoma najbolj razigran Tanner Pearson, enkrat pa je bil uspešen še Derek Forbort.

'Kralji' se zdaj po treh gostovanjih v zahodni Kanadi vračajo domov z izkupičkom štirih od šestih možnih točk, naslednja tekma pa jih čaka v noči na soboto, ko bodo v domačem Staples Centru gostili Nashville.