Detroit, 16. 12. 2016 08.05 |

T.Š./STA
1

Moštvo hokejske lige NHL Los Angeles Kings je na dolgi turneji, v Detroitu so odigrali drugo zaporedno tekmo v gosteh. Kralji so se veselili zmage, s 4:1 so premagali Detroit Red Wings, kapetan Los Angelesa Anže Kopitar pa se ni vpisal med strelce ali podajalce.

• Vrhunci tekme NY Islanders - Chicago
    01:52
    Vrhunci tekme NY Islanders - Chicago
  • Vrhunci tekme Winnipeg - Florida
    01:56
    Vrhunci tekme Winnipeg - Florida

Ekipa Los Angeles Kings ima na sporedu devet zaporednih tekem v gosteh, kar je njihova najdaljša turneja v sezoni. Na drugi tekmi serije gostovanj so igrali v Detroitu, Anže Kopitar je odigral 23 minut in poskusil s štirimi streli na gol. Edini gol za Detroit je prispeval Mike Green, gostitelji so v prvi tretjini zmogli le dva strela na gol kraljev, v drugi pa šest. Na koncu je bilo razmerje v strelih 31:18 za kralje, njihov vratar Jeff Zatkoff je ubranil 17 strelov. Naslednja postaja kraljev je Pittsburgh. Prvi je gol Detroita napolnil Forbort, ki je zadel že v 21. sekundi tekme, nato je Dowd proti koncu druge tretjine prekinil izenačeno tekmo, izkazal pa se je Tyler Toffoli, ki je v zadnji tretjini dodal še dva zadetka.

"Bili smo dobri vso tekmo in tudi, ko smo imeli igralca manj, smo znali dobro odbiti njihove napade. Prebudila nas je tekma proti Buffalu, zato smo stopili skupaj, se zbrali in zaigrali bolje. Zdaj se ne bomo ustavili, to mora biti naš niz," je po tekmi dejal Toffoli. Detroit je izgubil že četrto zaporedno tekmo, vse na domačem ledu, skupaj pa na vsako tekmo ni dosegel več kot gola. Ob tem je Los Angeles končal negativni niz sedmih porazov proti Detroitu.

Dve tekmi sta se sinoči končali po kazenskih strelih. Toronto Maple Leafs so morali z 2:3 priznati premoč Arizona Coyotes, Winnipeg Jets pa so le prišli do zmage in proti Florida Panthers slavili s 4:3. Boston Bruins so v rednem delu izgubili proti Anaheim Ducks s 3:4, St. Louis Blues so premagali New Jersey Devils s 5:2, New York Islanders so s 4:5 klonili proti Chicago Blackhawks, Nashville Predators proti Minnesota Wild z 2:5, Dallas Stars pa proti New York Rangers z 0:2.

Boston Bruins - Anaheim Ducks           3:4
Toronto Maple Leafs - Arizona Coyotes   2:3 (kazenski streli)
St. Louis Blues - New Jersey Devils     5:2
Winnipeg Jets - Florida Panthers        4:3 (kazenski streli)
New York Islanders - Chicago Blackhawks 4:5
Detroit Red Wings - Los Angeles Kings   1:4
Nashville Predators - Minnesota Wild    2:5
Dallas Stars - New York Rangers         0:2