Los Angeles, 17. 04. 2016 07.50 |

Hokejisti Los Angeles Kings so tudi na drugi tekmi prvega kroga končnice lige NHL doma izgubili proti San Jose Sharks. Klonili so z 1:2 in zdaj zaostajajo v zmagah z 0:2; San Jose za končni uspeh potrebuje le še dve zmagi. Anže Kopitar je v 22 minutah in pol sprožil dva strela proti golu San Joseja.

Anže Kopitar FOTO: AP
Junak obračuna med Los Angelesom in San Josejem postaja Joe Pavelski, ki je na dveh tekmah dosegel že tri gole, tokrat je v 4. minuti zadel za 1:0. Predvsem v prvem delu je bil San Jose boljša ekipa in višje vodstvo je preprečil le vratar kraljev Jonathan Quick. Logan Couture pa je izkoristil podajo Pavelskega in vodstvo morskih psov v 29. minuti povišal na 2:0. Vnovič se je potrdilo, da so hokejisti San Joseja zelo učinkoviti v "power play", v rednem delu so bili tretja najboljša ekipa, saj so za gol potrebovali vsega 30 sekund številčne premoči. Nato je Vincent Lecavalier ob igralcu več na ledu znižal na 1:2 in pet minut pred koncem prvakom vrnil upanje, a se izid tudi zaradi razpoloženega vratarja Martina Jonesa, ki je zbral 26 obramb, ni več spremenil. Naslednja tekma bo v noči na torek v San Joseju. Kralji bodo močnejši za Slovaka Mariana Gaborika, ki se je vrnil po poškodbi kolena 12. februarja, danes pa je bil na ledu dobrih 14 minut. V zahodni konferenci so do vodstva z 2:0 v zmagah prišli tudi Dallas Stars, ki so doma z 2:1 ugnali Minnesoto Wild. Antoine Roussel v 24. in Jamie Benn (51.) sta Teksačanom zagotovila vodstvo z 2:0, znižal je Marco Scandella (53.).

Joe Pavelski
Joe Pavelski FOTO: Reuters

Na vzhodnem delu lige je najboljša ekipa rednega dela Washington Capitals, ki velja za enega od favoritov letošnjega prvenstva, s 4:1 ugnala Philadelphia Flyers in pred odhodom na gostovanji v zmagah prav tako povedla z 2:0. John Carlson (15.), Jason Chimera (23.), Aleksander Ovečkin (38.) in Nicklas Backström (58.) so zadeli za ekipo iz prestolnice, Jakub Voraček (40.) je v 40. minuti znižal za Philadelphio na 1:2. Na tem delu lige je ekipa New York Rangers po porazu na prvi tekmi z 2:5 tokrat s 4:2 na gostovanju ugnala Pittsburgh Penguins, izid v zmagah izenačila na 1:1 in ima zdaj priložnost za zmago na dveh domačih tekmah. Tekmo so sicer bolje začeli gostitelji, ki jih je Phil Kessel v 24. minuti popeljal v vodstvo, Keith Yandle (33.), Derick Brassard le 14 sekund kasneje in Mats Zuccarello (37.) pa so v kratkem času poskrbeli za preobrat. Ko je Chris Kreider (41.) povišal na 4:1, je bila tekma praktično odločena, Kessel pa je z drugim golom le še omilil poraz.