Chicago, 02. 06. 2014 07.09 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so na sedmi tekmi konferenčnega finala po podaljšku premagali Chicago Blackhawks (5:4) in si zagotovili veliki finale lige NHL. Anže Kopitar je tokrat sodeloval pri zadnjem golu v rednem delu dvoboja.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so po dveh zapravljenih 'zaključnih ploščkih' v en glas zatrjevali, da tretje ne bodo zapravili. Navijači so jim verjeli, glasno so jih spodbujali v čikaškem Bell Centru in prav njihova pomoč jim je v ključnih trenutkih prišla prav. Sploh potem, ko so po devetih minutah prve tretjine zaostajali že z 2:0. Takrat so se prebudili napadalci kraljev in Jeff Carter in Justin Williams pa sta se jim oddolžila z goloma in izenačenjem na 2:2. A Chicago Blackhawks so na odmor vendarle odšli z golom prednosti, saj je Patrick Sharp hitro gostiteljem zagotovil novo vodstvo.

Tyler Toffoli je sredi druge tretjine uspel izid poravnati, Sharp pa je še enkrat več dokazal, da je izjemen strelec in dobro minuto pred koncem drugega dela dvoboja, še drugič na tekmi ugnal Jonathana Quicka. Kralji so tako pred sklepnim delom obračuna zaostajali za gol (4:3), Anže Kopitar, Dustin Brown in Marian Gaborik pa so s skupnimi močmi uspeli rezultat poravnati. V vlogi realizatorja se je znašel Slovak. 4:4 je bil tudi končni izid po izteku rednega dela dvoboja in sledil je podaljšek, v katerem so bili bolj zbrani gostje.

Anže Kopitar je bil udeležen v akcijo za četrti gol.
Anže Kopitar je bil udeležen v akcijo za četrti gol. FOTO: Reuters

Natančneje Alec Martinez, ki je v šesti minuti dodatka igralnega časa matiral Coreyja Crawforda in poskrbel za nepopisno veselje v kraljevi druščini. "Sploh nisem videl, ali je plošček končal v mreži," je po zmagi povedal strelec odločilnega gola in dodal: "Videl sem samo, da je šel mimo nekaterih igralcev. Želel sem si, da bi bilo temu tako in imel pri realizaciji nekaj sreče."

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 4:5 (podaljšek) / 3:4