New York, 11. 02. 2017 08.42 |

T.Š./STA
0

Hokejisti Minnesota Wild so v ligi NHL dosegli novo zmago za utrditev prvega mesta v zahodni konferenci. Tokrat so v domači dvorani po kazenskih strelih premagali Tampa Bay Lightning. Na drugi tekmi dneva je Chicago slavil v Winnipegu.

• Vrhunci NHL tekme Minnesota - Tampa Bay
    01:07
    Vrhunci NHL tekme Minnesota - Tampa Bay
  • Vrhunci NHL tekme Winnipeg - Chicago
    02:42
    Vrhunci NHL tekme Winnipeg - Chicago

Junak večera v Minnesoti je bil Mikko Koivu, ki je bil edini uspešen pri kazenskih strelih za zmago z 2:1. Z današnjo zmago so se hokejisti Minnesote izognili nizu treh zaporednih domačih porazov, kar bi se jim zgodilo prvič v sezoni.

Na edini preostali tekmi večera so Winnipeg Jets doma z 2:5 izgubili proti Chicago Blackhawks. Za zmago Chicaga v Winnipegu je bil najbolj zaslužen napad Patrick Kane, Artem Anisimov in Artemi Panarin. Vsak od njih je dosegel gol, skupaj pa so zbrali sedem točk. "Mislim, da smo odlično odigrali prvo tretjino. Tako moramo igrati na vsaki tekmi," je po zmagi dejal Kane. Med strelce sta se vpisala še Duncan Keith in Marian Hossa. Vratar Chicaga Corey Crawford je za svojo 22. zmago to sezono zbral 28 obramb.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so danes počivali; naslednja tekma v boju za končnico jih čaka šele naslednji četrtek, ko bodo v domačem Staples Centru gostili Arizona Coyotes.

Minnesota Wild - Tampa Bay Lightning 2:1 (kazenski streli) Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 2:5