Ottawa, 27. 04. 2015 08.08 |

Hokejisti Montreala in Minnesote so se uvrstili v konferenčni polfinale lige NHL. Montreal je v kanadskem obračunu vzhodne konference s 4:2 v zmagah izločil Ottawo, Minnesota pa je v zahodni konferenci prav tako s 4:2 končala pot St. Louisa.

• Vrhunci tekme Ottawa Senators - Montreal Canadiens
    01:40
    Vrhunci tekme Ottawa Senators - Montreal Canadiens
  • Vrhunci tekme Minnesota Wild - St. Louis Blues
    02:39
    Vrhunci tekme Minnesota Wild - St. Louis Blues

Montreal je ponoči na šesti tekmi v gosteh z 2:0 zmagal v Ottawi, pri čemer je Carey Price obranil kar 43 strelov in poskrbel za to, da so senatorji sploh prvič v sezoni ostali brez zadetka. "Price se je res izkazal. Prav on je naredil razliko med ekipama," je ameriškim medijem soigralca pohvalil branilec Montreala P.K. Subban.

Brendan Gallagher je zadel v prvi tretjini, Max Pacioretty pa je ob koncu tekme poslal plošček v prazno mrežo za končnih 2:0. Ottawa je sicer vztrajno napadala, predvsem v drugi in tretji tretjini, skupno pa je tekmece "nadstreljala" kar s 43:19. Toda Price se ni pustil premagati. Niti v zadnji minuti, v kateri so senatorji kot pobesneli oblegali Montrealova vrata.

"To je to! Zaradi tega je vse skupaj zabavno. Od otroštva sanjaš, da boš v takšnih situacijah," je dejal Price. Canadiens se bodo v konferenčnem polfinalu pomerili z boljšim iz dvoboja Detroit - Tampa Bay, rdeča krila trenutno vodijo s 3:2 v zmagah.

Na drugi strani lige pa je Minnesota s 4:1 premagala St. Louis, Zach Parise je za zmagovalce zadel dvakrat. "Zach je nepopustljiv. Z razlogom je eden najboljših na svetu. Je pravi garač in si zna pripraviti priložnosti," je dvakratnemu strelcu polaskal kapetan St. Louisa David Backes. Njegova ekipa je sicer že tretjič zaporedoma izpadla v prvem krogu končnice.

Minnesota, za katero sta zadela še Justin Fontaine in 22-letni Švicar Nino Niederreiter, se bo v naslednjem krogu pomerila s Chicagom, ki je izločil Nashville s 4:2 v zmagah. Drugi polfinalni par zahodnega dela lige je Anaheim - Calgary. V vzhodni konferenci New York Rangers še čakajo na polfinalnega tekmeca, to bodo ali mestni tekmeci Islanders ali Washington. Izid v zmagah je 3:3.