Montreal, 25. 11. 2016 07.55 |

T.Š./STA
0

Montreal Canadiens v hokejski ligi NHL ostajajo vodilna ekipa prvenstva. Tokat so francoski Kanadčani v domači dvorani gostili Carolina Hurricanes in zmagali z 2:1, na drugi tekmi večera je Ottawa s 3:1 premagala Boston.

• Vrhunci tekme Montreal - Carolina
    01:57
    Vrhunci tekme Montreal - Carolina
  • Vrhunci tekme Ottawa - Boston
    01:09
    Vrhunci tekme Ottawa - Boston

Odločilni gol za zmago Montreala je dosegel Max Pacioretty 14 sekund po začetku zadnje tretjine, s tem pa so gostitelji končali niz petih zaporednih zmag gostov iz Raleigha. Vratar Carey Price je k zmagi Montreala, ki se je tako oddolžil za poraz minuli teden v Severni Karolini, prispeval 31 obramb, prvi zadetek za gostitelje pa je dosegel Andrew Shaw. Montreal je na prvem mestu v ligi NHL, zbrali so 32 točk, na 21 tekmah so zmagali petnajstkrat. Na preostali tekmi večera pa so Ottawa Senators s 3:1 ugnali Boston Bruins. Po izenačenem izidu 1:1 sta gola v zadnji tretjini dosegla Chris Wideman in Kyle Turris, Craig Anderson je ubranil 19 strelov.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki se je včeraj proti otočanom uspešno vrnil na led po petih tekmah premora zaradi poškodbe zapestja, so počivali ob zahvalnem dnevu. Jutri jih čaka trening, v ponedeljek pa v goste prihajajo Chicago Blackhawks.