Los Angeles, 29. 01. 2015 09.03 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL dosegli novo zmago. V domačem Staples centru so premagali Chicago Blackhawks s 4:3. Odločilni gol za prvake je v 57. minuti po podaji Anžeta Kopitarja dosegel Jake Muzzin. Pred tem je Hrušičan podal že v drugi tretjini ob izenačenju Jeffa Carterja na 2:2.

Anže Kopitar FOTO: Reuters

Večji del tekme so vodili hokejisti Chicaga, ki so povedli z 1:0, 2:1 in v zadnjem delu tudi s 3:2. Tudi s pomočjo Anžeta Kopitarja pa je Los Angeles vedno našel pot do izenačenja in v končnici tudi do preobrata. Naslednjo tekmo bo Kopitar z ekipo iz Kalifornije igral v soboto, ko bo gostoval v Bostonu. Kralji so prekinili štiri tekme trajajoč niz brez zmage, eden od junakov tekme pa je bil tudi Kopitar. Podal je za drugi in četrti gol svoje ekipe, z dvema goloma in podajo se je izkazal tudi Jeff Carter. Med strelce se je za zmagovalno moštvo vpisal še Tyler Toffoli. Svoj delež je dodal še Jonathan Quick, ki je zbral 26 obramb. Za Chicago so zadeli Patrick Kane, Patrick Sharp in Andrew Shaw. "Zmago smo res potrebovali, uspeh proti Chicagu je še toliko večji. Tokrat smo želeli dokazati sami sebi, da lahko zmagujemo velike tekme, to nam je uspelo," je menil Toffoli. Nad uspehom je bil navdušen tudi Carter: "Chicago je vrhunska ekipa, to je že dlje časa. Upam, da bo to zagon za nas. Po nekaj vzponih in padcih bi morali graditi na tej zmagi in nadaljevati v tem slogu."

Los Angeles je odigral prvo tekmo po decembru 2011 brez centra Mika Richardsa, ki je kralje zaradi slabih predstav zapustil v ponedeljek. Na 47 tekmah je dosegel le pet golov, zato je vodstvo kluba z njim prekinilo sodelovanje in na ta način tudi sprostilo nekaj denarja za nove okrepitve. Richardsova pogodba je bila namreč "težka" kar 69 milijonov dolarjev.

Na sporedu sta bila še dva obračuna. New Jersey je po kazenskih strelih z 2:1 ugnal Toronto, Washington pa je na krilih razpoloženega Alekseja Ovečkina, ki je dosegel prva gola, s 4:0 premagal Pittsburgh.