Los Angeles, 13. 01. 2017 08.10 |

T.Š./STA
0

Hokejisti Los Angelesa so po zaslugi dveh golov Pearsona in Muzzina na domačem ledu premagali St. Louis (5:1). Kapetan kraljev Anže Kopitar je igral dobrih 19 minut, v statistiko pa je vpisal podajo pri tretjem golu Los Angelesa. Za kralje je to četrta zmaga na zadnjih šestih odigranih tekmah.

• Vrhunci tekme Minnesota - Montreal
    02:32
    Vrhunci tekme Minnesota - Montreal
  • Vrhunci tekme Ottawa - Pittsburgh
    01:54
    Vrhunci tekme Ottawa - Pittsburgh

Kapetan zmagovalcev Anže Kopitar je dosegel eno podajo v 19 minutah in 19 sekundah, ki jih je prebil na ledu, ostal pa je brez strela na gol. Slovenski zvezdnik je podal Kanadčanu Jaku Muzzinu v peti minuti druge tretjine za vodstvo s 3:0. Muzzin in Tanner Pearson sta dosegla vsak po dva gola, po dve podaji so zabeležili Marian Gaborik, Dustin Brown in Jeff Carter, peti gol za kralje pa je zabil Trevor Lewis.

Vratarja Petra Budaja (19 obramb) je premagal le Paul Stastny, ko je znižal izid na 1:4, prvega vratarja Jaka Allena je po 25 minutah igre zamenjal Hutton (ubranil je le 12 od 15 strelov). Kralji so zabeležili četrto zmago na zadnjih šestih odigranih tekmah. "Najpomembnejši je bil dober začetek. Doslej prav v uvodnih taktih tekem nismo bili najbolj uspešni, zato smo se temu bolj posvetili. Nocoj smo odigrali, kot smo si zastavili, saj smo za spremembo želeli začeti z vodstvom že po prvi tretjini," je bil zadovoljen Muzzin. Kralji bodo v noči na nedeljo gostili Winnipeg Jets.

Hokejisti Ottawa Senators so presenetljivo premagali aktualne prvake lige NHL Pittsburgh Penguins s 4:1. Petarda se je razpočila v Minnesoti. Tamkajšnja ekipa Wild je prikazala noro dobro predstavo, ko so s kar 7:1 ponižali Montreal Canadiens. Ekipa Nashville Predators je bila boljša od Boston Bruins z 2:1, hokejisti Dallas Stars so s 5:2 premagali Detroit Red Wings. Colorado Avalanche je na domačem ledu priznal premoč Anaheim Ducks z 1:4, moštvo Edmonton Oilers pa je bilo boljše od New Jersey Devils s 3:2 po podaljšku.

Los Angeles Kings - St. Louis Blues     5:1
Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 5:4 (kazenski streli)
Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres    4:2
Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins   4:1
Minnesota Wild - Montreal Canadiens     7:1
Nashville Predators - Boston Bruins     2:1
Dallas Stars - Detroit Red Wings        5:2
Colorado Avalanche - Anaheim Ducks      1:4
Edmonton Oilers - New Jersey Devils     3:2 (podaljšek)