Boston, Anaheim, 18. 01. 2018 08.06 |

Hokejisti Anaheim Ducks so s kar štirimi goli v drugi tretjini napolnili mrežo gostov iz Pittsburgha in jih na koncu ugnali s 5:3 na eni od dveh sredinih tekem v ligi NHL. Sredo je zaznamoval tudi nesrečen povratek Clauda Juliena v Boston, kjer so njegovi Montreal Canadiens visoko izgubili s kosmatinci (1:4).

• Vrhunci tekme Boston Bruins - Montreal Canadiens
    02:14
    Vrhunci tekme Boston Bruins - Montreal Canadiens
  • Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins
    02:46
    Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins

V Bostonu je prvič, odkar so ga februarja lani odpustili, gostoval nekdanji trener kosmatincev Claude Julien. S svojimi fanti in novimi delodajalci Montreal Canadiens proti starim znancem tokrat ni imel pravih možnosti za uspeh. S precej napadalnejšo igro, kot jo je sam gojil pri rumeno-črnih, so Bostončani brez posebnih težav odpravili Juliena in Kanadčane, odločilno prednost pa so si z dvema goloma priigrali v zadnji tretjini. Za Bruins, ki so dosegli vsaj točko že na 14. zaporedni tekmi, je Brad Marchand prispeval gol in podajo, Patrice Bergeron pa dve podaji. Bruins so se s tem utrdili na tretjem mestu vzhodne konference.

Patrice Bergeron (desno) je prispeval dve podaji.
Patrice Bergeron (desno) je prispeval dve podaji. FOTO: AP

Na osmem mestu v tem delu lige pa so Pittsburgh Penguins. Ti so tokrat izgubili v Anaheimu, kjer je domača ekipa do odločilne prednosti prišla v drugi tretjini, ko je dosegla štiri zadetke. Ondrej Kase je pri gostiteljih zbral gol in podajo, enak izkupiček je pri gostih, ki so prekinili niz štirih zmag, imel Phil Kessel. Sidney Crosby je za Pittsburgh dodal dve podaji.