New York, 18. 03. 2017 07.47 |

Ekipa Pittsburgh Penguins je v ligi NHL doma premagala New Jersey Devils s 6:4 in le za točko zaostaja za vodilno ekipo lige Washingtonom. Igralci Calgary Flames so s 3:1 ugnali Dallas Stars; dve tekmi sta se končali po kazenskih strelih, na obeh pa so se zmage veselili gostje.

• Vrhunci tekme Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils
    01:57
    Vrhunci tekme Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils
  • Vrhunci tekme New York Rangers - Florida Panthers
    03:09
    Vrhunci tekme New York Rangers - Florida Panthers

Hokejski Floride Panthers so s 4:3 premagali New York Rangers, Buffalo Sabres pa z 2:1 Anaheim Ducks. Finec Aleksander Barkov je v osmi minuti zadnje tretjine povedel ekipo iz Floride v vodstvo s 3:2, dobre tri minute pozneje pa je izenačil Mats Zuccarello. V podaljšku ni bilo zadetkov, v kazenskih strelih pa je dvoboju odločil Barkov in Florida je končala niz štirih porazov ter za pet točk zaostaja za Torontom v boju za končnico. Zemgus Girgensons je odločil v deseti izmenjavi kazenskih strelov za zmago Buffala. Sidney Crosby je v Pittsburghu zadel dvakrat, Carter Rowney pa je prvič premagal vratarja v ligi NHL. Pingvini so zmagali šestič na zadnjih osmih tekmah, čeprav zaradi poškodb ni v ekipi nekaj ključnih igralcev na čelu z Rusom Jevgenijem Malkinom.

Pittsburgh Penguinsi "grozijo" vodilnemu Washingtonu.
Pittsburgh Penguinsi "grozijo" vodilnemu Washingtonu. FOTO: AP

V Calgaryju je Mark Giordano z golom in dvema podajama sodeloval pri vseh uspešnih akcijah domače vrste, za katero sta gola zadela še Michael Frolik in Matthew Tkachuk. Kanadska vlada pa je za državni zgodovinski dan razglasila ustanovitev Stanleyjevega pokala; 18. marca 1892 je v hotelu v središču Ottawe lord Stanley Preston, šesti kanadski guverner, podaril pokal za najboljšo hokejsko ekipo v državi. Pokal spremljajo številne legende, med drugim je med proslavljanjem padel v reko in so ga našli šele naslednji dan, v zadnjem obdobju pa podeljujejo zmagovalcem lige NHL tretjo verzijo pokala. Prvega je leta 1893 prejela ekipa Montreala HC, leta 1926 pa ga je prvič dobila ekipa, ki je slavila v prvenstvu NHL.

New York Rangers - Florida Panthers     3:4 (po kazenskih strelih)
Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 6:4
Calgary Flames - Dallas Stars           3:1
Anaheim Ducks - Buffalo Sabres          1:2 (po kazenskih strelih)