Tampa, 18. 04. 2016 09.03 |

Hokejisti v ligi NHL so odigrali štiri tekme končnice. St. Louis po tretji tekmi proti Chicagu zdaj vodi z 2:1 v zmagah, Detroit je izid proti Tampa Bayu znižal na 1:2, New York Islanders je z zmago po podaljšku proti Floridi povedel z 2:1, Nashville pa je v drugi tekmi proti Anaheimu zmagal še drugič.

Veselje hokejistov New York Islanders. FOTO: Reuters

Gledalci so največ golov na omenjenih štirih tekmah videli v New Yorku, kjer so otočani s 4:3 po podaljšku premagali panterje s Floride. Junak tekme je bil Thomas Hickey, ki je zadel po 12 minutah in 31 sekundah podaljška. Florida je sicer povedla z golom Reillyja Smitha, povišala prednost na začetku druge tretjine, ko je zadel Aleksander Barkov, Ryan Pulock je hitro znižal, Nick Bjugstad pa spet zadel za +2 svoje ekipe. Še v drugi tretjini sta izenačila Shane Prince in Frans Nielsen. Dva gola manj sta padla v Chicagu, kjer je domača ekipa z 2:3 izgubila proti St. Louisu. Brent Seabrook je zadel za vodstvo domačih, Colton Parayko je izenačil, Artem Anisimov je Chicago spet popeljal v vodstvo, nato pa sta za zmago v tretji tretjini zadela Patrik Berglund in Jaden Schwartz. Pet golov je padlo tudi v Anaheimu, kjer je Nashville slavil s 3:2. Račke je v vodstvo popeljal Andrew Cogliano, izenačil je Mattias Ekholm, v drugi tretjini pa je za Nashville najprej zadel Craig Smith, za njim še Shea Weber, v zaključku tekme je poraz omilil Nate Thompson.

Detroit je svoje delo opravila v drugi tretjini, ko sta zadela Andreas Athanasiou in Henrik Zetterberg.