Toronto, 02. 01. 2017 07.49 |

V hokejski ligi NHL so bile na prvi dan novega leta tri tekme, le Washington Capitals pa so Ottawo Senators z 2:1 premagali brez dodatnega dela igre. Po kazenskih strelih so igralci Anaheim Ducks s 4:3 ugnali Philadelphio Flyers, po podaljšku pa so Toronto Maple Leafs porazili Detroit Red Wings s 5:4.

• Vrhunci tekme Washington Capitals - Ottawa Senators
    01:54
    Vrhunci tekme Washington Capitals - Ottawa Senators
  • Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings
    02:52
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings

V Anaheimu je Ryan Kesler dosegel tri gole (8., 17., 21.), dva v uvodni tretjini. V tretjem delu in podaljšku ni bilo zadetkov, za drugouvrščeno moštvo pacifiške skupine pa je odločilni gol v kazenskih strelih zabil Corey Perry. Javorjevi listi so pred 40.148 gledalci na stadionu Exhibition, domovanju nogometne ekipe Toronta, v zimski klasiki na prostem po zaostanku z 0:1 nato povedli s 4:1. V zadnji tretjini sta ekip zadeli kar sedem golov, štiri zapored domači, zadnje tri pa gostje. Anthony Mantha je 1,1 sekunde pred koncem rednega dela izenačil in izsilil podaljšek. V njem je minuto in 20 sekund pred zaključkom novinec Auston Matthews s svojim drugim golom na tekmi in dvajsetim v sezoni odločil dvoboj za peto zaporedno zmago Toronta.

Aleksander Alex Ovečkin
Aleksander Alex Ovečkin FOTO: AP

Vratar Washingtona Philipp Grubauer je prejel le en zadetek po strelih igralcev Ottawe, ko je Kyle Turris v 13. minuti druge tretjine goste povedel v vodstvo. Karl Alzner (40.) in Taylor Chorney (42.) sta v nadaljevanju zadela za zmago ekipe ruskega superzvezdnika Aleksa Ovečkina, ki je tokrat ostal brez točk.

Washington Capitals - Ottawa Senators     2:1
Anaheim Ducks - Philadelphia Flyers       4:3 (kazenski streli)
Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings   5:4 (podaljšek)