Glendale, 20. 12. 2016 08.55 |

V ligi NHL so bile na sporedu štiri tekme, saj je ena odpadla zaradi težav z ledeno ploskvijo, na vseh odigranih pa so se zmag veselila gostujoča moštva. Najvišjo zmago so zabeležili pri Calgary Flames, ki so s 4:2 premagali Arizona Coyotes. Anaheim Ducks so bili s 3:2 boljši od Toronto Maple Leafs.

Sam Bennett FOTO: AP

Hokejistov Calgaryja gostovanje v vroči puščavi Arizone ni zmedlo, vknjižili so prepričljivo zmago. Arizona, sicer zadnja ekipa pacifiške skupine, je preko Christiana Dvoraka povedla v prvi tretjini, nato pa je Mikael Backlund v drugem delu izenačil. Toča golov je sledila v zadnji tretjini, Troy Brouwer je Calgary popeljal v vodstvo z 2:1, Ryan White je izenačil, nato pa so gostje prestavili v višjo prestavo in preko Krisa Versteega in T.J. Brodieja zmagali s 4:2. "Naša igra z igralcem več je bila odlična. Tudi takrat, ko nismo zadeli, se mi zdi, da smo res dobro igrali," je po tekmi menil Versteeg. Z dvema podajama se je v ekipi izkazal še Matthew Tkachuk, medtem ko je Brian Elliott ubranil 25 strelov. Dve tekmi sta se končali po dodatnem delu. Philadelphia Flyers so po kazenskih strelih z 1:2 izgubili proti Nashville Predators, St. Louis Blues pa so po podaljšku z 2:3 klonili proti Edmonton Oilers. Tekmo Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings so zaradi težav z ledom prestavili na drug termin.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja imajo v teh dneh najdaljši niz gostovanj, naslednja tekma jih čaka v noči na sredo proti Columbusu.

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks       2:3
Arizona Coyotes - Calgary Flames          2:4
Philadelphia Flyers - Nashville Predators 1:2 (kazenski streli)
St. Louis Blues - Edmonton Oilers         2:3 (podaljšek)