Los Angeles, 02. 11. 2016 07.51 |

Anže Kopitar je v hokejski ligi NHL tokrat s kralji v domačem Staples Centru gostil mestne tekmece Anaheim Ducks. Rački so povsem nadigrali kralje in zmagali kar s 4:0. Kopitarjeva statistika je v 17 minutah in pol na ledu ostala prazna. To je bil za Los Angeles še tretji zaporedni poraz.

• Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers
    01:53
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers
  • Vrhunci tekme Winnipeg Jets - Washington Capitals
    02:24
    Vrhunci tekme Winnipeg Jets - Washington Capitals

Vratar gostov John Gibson je ubranil vseh 30 strelov gostiteljev, napadalec Rickard Rakell pa je dosegel tri točke z golom za vodstvo z 1:0 v prvi tretjini in dvema podajama v drugi, ko je njegova ekipa dosegla tri zadetke. Rakell je odigral prvo tekmo za Anaheim po podpisu šestletne pogodbe sredi oktobra. Kralji tretjič v nizu niso zatresli mreže tekmecev prvič po januarju leta 1969. Jeff Carter je bil pred tokratnim črnim nizom zadnji, ki je zadel za Los Angeles, kar mu je uspelo v podaljšku (3:2) 27. oktobra proti Nashville Predators. "Nihče ne bo prišel na belem konju in zabijal namesto nas. Ni izgovorov, tudi poškodbe to ne morejo biti, enostavno, začeti moramo zavijati in znova priti v igro," je bil jezen trener domačih Darryl Sutter, ki je v tretji tretjini zamenjal vratarja Petra Budajaa z novincem Jackom Campbellom.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: AP

Naslednja tekma kralje čaka v četrtek, ko bodo v Los Angelesu gostovali prvaki lige NHL, Pittsburgh Penguins. Hokejisti Arizona Coyotes so ugnali finaliste minule sezone San Jose Sharks s 3:2, New York Rangers pa so s 5:0 nadigrali St. Louis Blues. Tri tekme so se končale po podaljških. Igralci Columbus Blue Jackets so Dallas Stars, srečanje je po 46 sekundah odločil Seth Jones, premagali s 3:2, s tem izidom je ekipa Toronto Maple Leafs premagala Edmonton Oilers, Nazem Kadri je potreboval le 12 sekund podaljška, da je odločil dvoboj. Hokejisti Ottawa Senators pa so prav tako po podaljšani igri premagali Carolina Hurricanes z 2:1, ko je v začetku četrte minute dodatnega dela zadnji gol dosegel Kyle Turris.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks           0:4
New York Rangers - St. Louis Blues          5:0
Columbus Blues Jackets - Dallas Stars       3:2 (podaljšek)
New York Islanders - Tampa Bay Lightning    1:6
Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers       3:2 (podaljšek)
Ottawa Senators - Carolina Hurricanes       2:1 (podaljšek)
Florida Panthers - Boston Bruins            1:2
Minnesota Wild - Buffalo Sabres             1:3