Los Angeles, 10. 11. 2017 07.55 |

Pri Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, vodilni ekipi pacifiške skupine, je tokrat v severnoameriški hokejski ligi NHL gostovala vodilna ekipa - Tampa Bay Lightning. Gosti so si že v prvi tretjini v razprodanem Staples Centru priigrali visoko prednost s 4:0, na koncu pa zanesljivo zmagali s 5:2.

Steven Stamkos, Nikita Kučerov in Alex Killorn so za goste vsak dosegli po zadetek in podajo že v uvodni tretjini, en gol pa je v tem delu tekme dosegel še Victor Hedman, skupaj pa je Tampa v le 2:02 minute pokopala vratarja kraljev Jonathana Quicka in s tem vodilni ekipi pacifiške skupine prizadejala prvi domači poraz v rednem delu na domačem ledu.

Anže Kopitar s soigralci tokrat ni imel razloga za zadovoljstvo.
Anže Kopitar s soigralci tokrat ni imel razloga za zadovoljstvo. FOTO: AP
Po enkrat je za zmago zadel še Vladislav Namestnikov v zadnji tretjini, vratar gostov Peter Budaj pa je proti svoji nekdanji ekipi zbral 22 obramb.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je v statistiko vpisal eno podajo, proti vratom tekmeca pa je sprožil štiri strele, a neuspešno.

Naslednja tekma kralje čaka v noči na nedeljo, ko bodo prav tako v domači dvorani gostili kalifornijske tekmece San Jose Sharks.

Liga NHL, izidi:
Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning 2:5 (Anže Kopitar: 1 podaja, 4 streli na gol za LA)
New Jersey Devils - Edmonton Oilers 2:3 (po podaljšku)
Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 3:1
Montreal Canadiens - Minnesota Wild 0:3
St. Louis Blues - Arizona Coyotes 3:2 (po kazenskih strelih)
Calgary Flames - Detroit Red Wings 6:3
Anaheim Ducks - Vancouver Canucks 4:1