Vodilni moštvi lige NHL Tampa in Vegas do novih zmag, v San Joseju odločil Neal

Tampa, 09. 02. 2018 07.47 |

Hokejisti Tampa Bay Lightning so v severnoameriški ligi NHL tokrat v domači dvorani Vancouver Canucks in slavili zmago s 5:2. Pri vodilni ekipi vzhodne konference je Nikita Kučerov zadel prvič po 11 tekmah, to je bil zanj 28. gol to sezono, vratar Andrej Vasilevskij pa je za svojo 32., skupno pa 37. zmago Tampe zbral 27 obramb.

Vegas v debitantski sezoni v ligi NHL še naprej kaže izvrstne predstave.
Vegas v debitantski sezoni v ligi NHL še naprej kaže izvrstne predstave. FOTO: AP

Med strelce za gostitelje so se vpisali še Yanni Gourde, Adam Erne, Steven Stamkos in Victor Hedman, pri gostih pa je Brock Boeser, najkoristnejši igralec (MVP) tekme zvezd minuli mesec, dosegel 26. zadetek to sezono, vratar Anders Nilsson pa je zaustavil 31 strelov.

Hokejisti Vegas Golden Knights so v zanimivem obračunu v San Joseju premagali zasedbo Sharks. Odločilni zadetek za vodstvo s 4:3 je v zadnji tretjini zabil James Neal, zmago pa je v prazno mrežo dobro minuto pred iztekom tekme potrdil Jonathan Audy-Marchessault

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 5:3
Buffalo Sabres - New York Islanders 4:3
New Jersey Devils - Calgary Flames 2:3
Ottawa Senators - Nashville Predators 4:3 (podaljšek)
Tampa Bay Lightning - Vancouver Canucks 5:2
St. Louis Blues - Colorado Avalanche 6:1
Minnesota Wild - Arizona Coyotes 3:4 (podaljšek)
Chicago Blackhawks - Dallas Stars 2:4