Zbornaja komanda čaka tekmeca v boju za zlato olimpijsko odličje

Pjongčang, 23. 02. 2018 10.19 |

Na olimpijskem hokejskem turnirju je znan prvi finalist. Pomerila sta se ruska in češka reprezentanca. Hokejisti, zbrani pod zastavo ruskih olimpijskih športnikov, so zmagali s 3:0.

Ruski hokejisti so si odločilno prednost priigrali v drugi tretjini, ko so dosegli dva zaporedna gola. Najprej je bil uspešen Nikita Gusev v 28. minuti, v 29. pa je gol dodal še Vladislav Gavrikov. Češko usodo je dokončno zapečatil Ilja Kovalčuk z golom 21 sekund pred koncem tekme v prazno mrežo.

V finalu se bodo pomerili z zmagovalcem drugega polfinala Kanada - Nemčija.

Ilja Kovalčuk in soigralci so se veselili polfinalne zmage.