Zdesetkani zmaji spet praznih rok

Ljubljana, 12. 10. 2014 19.22 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so v 10. krogu lige EBEL osmič izgubili. Tokrat so zdesetkane zmaje v Tivoliju premagali igralci Red Bull Salzburga (3:1). Edini gol za slovenske prvake je dosegel Gal Koren.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so po gostovanju v Beljaku ostali brez nekaterih ključnih posameznikov. Trener Fabian Dahlem je ostal brez Roka Lebra, Gregorja Koblarja in Igorja Cvetka, že dalj časa pa nima na voljo poškodovanega Mihe Pesjaka. Ljubljančani so tako zdesetkani krenili v domačo bitko z Red Bull Salzburgom, ki je v Tivoli prišel po zmago. In dvoboj bolje začeli. Ob koncu prve tretjine je za 1:0 zabil John Fahey, hitro je udarec vrnil Gal Koren, še pred iztekom prve tretjine pa je Alexander Cijan zadel za 2:1.

Četa Fabiana Dahlema je doživela osmi letošnji poraz.
Četa Fabiana Dahlema je doživela osmi letošnji poraz. FOTO: Damjan Žibert

Rdeči biki so tako s prednostjo krenili v nadaljevanje dvoboja, a v drugih 20 minutah, tudi po zaslugi izjemnega čuvaja ljubljanske mreže Andyja Chioda, vodstva niso povišali. So pa imeli nekaj priložnosti za izenačenje tudi Ljubljančani, a niso imeli recepta za izvrstnega Luko Gračnarja. V drugi tretjini so tako gledalci ostali prikrajšani za gole, drugače pa je bilo na samem začetku sklepnega dela dvoboja. Ob izključitvi Mihe Logarja so hitro na 3:1 prednost povišali igralci s Solnograškega (Matthias Trattnig).

Tako domačinom v želji po 'pobegu' z dna lestvice tekmovanja, ni preostalo nič drugega, kot da vse sile usmerijo v napad. To so tudi naredili, a Gračnarjeva mreža se ni več zatresla in ostalo je 3:1 za goste.