Ljubljana, 06. 01. 2015 21.17 |

Hokejisti ljubljanske Olimpije so še tretjič v četrti medsebojni tekmi sezone lige EBEL premagali tekmece iz Gradca (3:2), s tam pa pripravili najlepše rojstnodnevno darilo za svojega trenerja Fabiana Dahlema.

Po polovici tekme je bilo videti, da bodo do novih točk prišli prepričljivo, saj so imeli vse niti v svojih rokah, vodili so s 3:0, toda v drugi polovici so popustili. Prvi gol Avstrijcev, za katere igra tudi nekdanji zmaj Miha Verlič, jih je zmedel, jim prekinil ritem, tako da so morali v zadnji krčevito braniti vodstvo. Z nekaj sreče jim ga je uspelo ubraniti in v Tivoliju je še po drugi medsebojni tekmi sezone semafor kazal izid 3:2. Ljubljančani, ohrabreni z zadnjo zmago proti Innsbrucku so tekmo začeli odlično. Nevarne akcije pred avstrijskimi vrati so se vrstile, za vodstvo pa je z močnim in natančnim strelom z modre linije v šesti minuti poskrbel Kyle Medvec. V 13. minuti so domači izkoristili svoj edini "power play" na tekmi, strelec gola je bil kapetan Aleš Mušič, ki je odbiti plošček po strelu Medveca znal potisniti čez golovo črto.

Aleš Mušič
Aleš Mušič FOTO: Damjan Žibert

Olimpija je z dobro igro nadaljevala tudi v drugi tretjini. Njihova premoč sicer ni bila tako izrazita kot v prvem delu, toda vseeno so bili nevarnejši tekmeci, dobro igro je s svojim drugim golom na tekmi kronal Mušič. A kot da bi se gostitelji prehitro zadovoljili z vodstvom. Pobudo so prepustili gostom, za nekaj živčnosti v njihovih vrstah pa je poskrbel vratar Andy Chiodo, ki je nespretno posredoval ob strelu Kevina Modererja, tako da so hokejisti na odmor odšli z izidom 3:1. V zadnjem delu so gosti zaigrali na vse ali nič, Chiodo se je nekajkrat odkupil za prejet gol, v 50. minuti pa je bil brez moči. Po podaji izza gola se je pred njim spretno znašel najboljši strelec Gradca Manuel Ganahl in poskrbel za napetih zadnjih deset minut. Do konca tekme so imeli Avstrijci kar nekaj lepih priložnosti, na koncu pa niso izkoristili tudi igre šestih proti štirim, tako da so točke ostale doma.