Janica vnovič zlata

Salt Lake City, 22. 02. 2002 00.00 |

Janica Kostelić je osvojila že tretjo zlato in skupno četrto medaljo na letošnjih olimpijskih igrah. Po zlatu v kombinaciji in slalomu, je bila daleč najhitrejša tudi v veleslalomu. Tina Maze je bila 12., Špela Pretnar pa 20.

Velik uspeh Janice Kostelić
Velik uspeh Janice Kostelić FOTO: Reuters

Janica Kostelić je bila prepričljiva v obeh vožnjah in na koncu svojo najbližjo tekmico, srebrno Anjo Pärson, prehitela za kar sekundo in 32 stotink. Kostelićeva je presenetila, saj je bil njen veliki uspeh na olimpijskih igrah nepričakovan, saj je imela pred in med sezono težave s poškodbami.

S tretjim zlatom in srebrno medaljo v superveleslalomu se bo Kostelićeva zapisala v zgodovino kot prva smučarka, ki je osvojila kar štiri medalje na enih olimpijskih igrah.

Naša najboljša po prvi vožnji, 18-letna Tina Maze, ki je bila po prvi vožnji deveta, je v drugi vožnji naredila nekaj napak in koncu osvojila 12. mesto. Kljub temu je njen dosežek uspeh, saj je kljub nekaterim napakam med vožnjo pokazala velik potencial.

Špela Pretnar je bila po prvi vožnji 25., na koncu pa je pristala na 20. mestu. Alenka Dovžan je odstopila že v prvi vožnji.