75. trojni dvojček Luke Dončića za nadaljevanje zmagovitega niza Dallasa

Utah, 26. 03. 2024 05.12 |

Košarkarji Dallasa so prišli do nove pomembne zmage v boju za neposredno uvrstitev v končnico v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Potem ko so na prvi medsebojni tekmi minuli četrtek v domačem American Airlines Centru brez večjih težav odpravili moštvo Utah Jazz, so morali nekaj dni pozneje na "povratnem" obračunu v Salt Lake Cityju vložiti precej več truda in znanja, da so prišli do novega uspeha s 115:105. V vrstah Mavsov je bil prvo ime nihče drug kot Luka Dončić, ki je z 29 točkami, 12 skoki in 13 podajami dosegel nov, že 75. trojni dvojček pod ameriškimi obroči.

Dallas je bil predvsem v prvem polčasu večji del igralnega časa v rezultatskem zaostanku. Zaradi zelo slabe obrambe in primanjkljaja v številu skokov so varovanci trenerja Jasona Kidda tako izgubili uvodno četrtino z 41:37, v oči pa bode podatek, da so že v prvih 12 minutah tekme prejeli preveliko število točk, kar so gostje iz Teksasa nekoliko popravili v drugi četrtini, ko domačim niso dopustili, da bi nadaljevali v podobnem napadalnem slogu.

Prva violina Mavsov Luka Dončić kljub novemu izjemnemu dosežku – že svojemu 75. trojnemu dvojčku v karieri – ni imel svojega strelskega večera (met iz igre: 10/24, met za tri točke: 2/11), a je bil v ključnih trenutkih še enkrat več jeziček na tehtnici za 42. zmago Dallasa v sezoni. Ob polčasu je Utah vodil s petimi točkami naskoka (66:61).

Dallas je v nadaljevanju dvoboja strnil svoje vrste in z veliko bolj agresivno obrambo prišel do lepega števila tako imenovanih lahkih košev iz hitrih protinapadov, kar se je odrazilo tudi na semaforju. Čeprav si Teksašani pred zadnjo četrtino niso uspeli priigrati prednosti (88:88), je bilo jasno, da bo zasedba Utaha zelo težko zdržala v podobnem ritmu do konca srečanja.

Dončić in Kyrie Irving sta prestavila v višjo prestavo, odlično pa jima je sledila vse boljša in prodornejša okrepitev pod obročema – Daniel Gafford, ki je tekmo zaključil s 13 točkami in 10 skoki ob 100-odstotnem metu iz igre (6/6). Irving se je ustavil pri 27 točkah za zelo pomembno zmago Dallasa s 115:105. Pri domačih je bil prvo ime finski reprezentančni krilni center Lauri Markkanen s 34 točkami, John Collins pa jih je prispeval 21.