Avstralci presenetili Litvance

Las Palmas, 02. 09. 2014 19.11 |

Avstralska košarkarska reprezentanca je v 3. krogu svetovnega prvenstva poskrbela za presenečenje. V Las Palmasu so z 82:75 odpravili Litvance. Pri zmagovalcih je bil z 18 točkami najbolj razpoložen Joe Ingles.

Aron Baynes
Aron Baynes FOTO: fiba.com

Košarkarji Avstralije svetovnega prvenstva niso začeli tako, kot so si želeli, izgubili so dvoboj s Slovenci, a to jih ni 'potolklo'. Čakali so na priložnost, na skalp enega velikih tekmecev v skupinskem delu tekmovanja, in ga dočakali.

Proti zvezdniški Litvi, ki sodi v najožji krog, so odilično začeli, si krepili samozavest, ob polčasu pa je njihova prednost znašala 19 točk (47:28). A nadaljevanje je pripadlo Litvancem, ki so začeli počasi topiti vodstvo športnikov iz dežele 'tam spodaj'. Z dobro obrambo in raznovrstno igro v napadu so namreč vztrajno nižali prednost tekmeca.

Pred sklepnim delom dvoboja je znašala 'le' 6 točk, a očitno je bilo to preveč za zadnjih deset minut obračuna. Avstralci z razpoloženim Joejem Inglesom (18 točk) na čelu, so namreč odločilne minute odigrali dovolj zbrano, da so vknjižili izjemno pomembno zmago na SP (82:75). Pri poražencih je bil najučinkovitejši Renaldas Seibutis (21 točk).