Ljubljana, 27. 01. 2011 08.13 |

Union Olimpija je v drugem krogu TOP 16 košarkarske Evrolige klonila proti aktualnim evropskim prvakom Barceloni. Katalonci so na krilih Juana Carlosa Navarra zmagali z 68:67.

Začetek tekme v Stožicah je povsem pripadel Barceloni, čeprav je Olimpija povedla z 2:0 in 4:2. Gostom je namreč na krilih izjemno razpoloženega Juana Carlosa Navarra uspel delni izid 15:2 in Katalonci so hitro vodili za 13 točk. Ljubljančani so se nato le pobrali in pred koncem prve četrtine zaostanek znižali na osem točk. Za varovance Jureta Zdovca je bil še uspešnejši začetek druge četrtine. Goran Jagodnik je zadel trojko in naskok Barcelone je skopnel le na tri točke. A branilci naslova zmagovalca Evrolige so ponovno prestavili v višjo prestavo in spet hitro ušli na prednost višjo kot 10 točk. Košarkarji v zeleno-belih dresih so nato le ponovno zaigrali za odtenek bolje in pred polčasom uspeli razliko zmanjšati na 10 točk.

Podobno kot na začetku tekme je tudi uvod v drugi polčas pripadel gostom, ki so v 22. minuti uspeli priti do najvišje prednosti na tekmi, 14 točk. Sledile so minute Olimpije. Razigral se je Kenny Gregory, ki je s pomočjo soigralcev vztrajno nižal prednost in zmaji so se prav po košu Američana v 26. minuti uspeli približati zgolj na dve točki zaostanka. To pa še ni bilo vse, kar so razpoloženi košarkarji Olimpije v tretji četrtini pripravili navijačem v pretesnih Stožicah. Po košu Damirja Markote so pred zadnjimi 10 minutami namreč uspeli priti do dveh točk naskoka.

Kenny Gregory je pomagal Olimpijo 'vrniti med žive' nato pa nesrečno zgrešil met za zmago. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so zalet iz tretje četrtine zadržali tudi na začetku zadnjega dela igre in po zaslugi Markote, ki se je razigral ob pravem času, povedli za štiri točke. A Barcelona je ponovno imela pripravljen odgovor in s šestimi zaporednimi točkami ponovno povedla za dve. Na drugi strani je z zabijanjem odgovoril Giorgi Šermadini, ki je odlično nadomestil vnovič ne pretirano razpoloženega Kevinna Pinkneya. Sledili sta dve nepotrebni napaki, ki so jih košarkarji 'Blaugrane' s pridom izkoristili in pobegnili na pet točk razlike. Tudi to pa Zdovčeve čete ni presekalo in sledilo je šest zaporednih točk gostiteljev in posledično novo vodstvo Olimpije. Slabi dve minuti pred koncem je tako bilo jasno, da se v Stožicah obeta nova dramatična končnica. Nezaustavljivi Navarro je nato poskrbel za vodstvo Barce za točko, Gregory pa je zgrešil met za zmago in zmaji so morali prvič v Evroligi v Stožicah priznati premoč nasprotnikom.

Union Olimpija – Barcelona 67:68 (11:19, 15:17, 28:16, 13:16)