Blažič Crveni zvezdi tlakoval pot do zmage proti Krki

Beograd, 16. 11. 2014 21.07 |

Košarkarji beograjske Crvene zvezde so v osmem krogu lige Aba doma premagali Krko s 85:78. Slovenski reprezentant Jaka Blažič je za Beograjčane dosegel 13 točk, pri Novomeščanih je z dvajsetimi blestel Malcolm Armstead.

Jaka Blažič
Jaka Blažič FOTO: KZS

Krka, ki v zadnjem časa ni kazala najboljše forme, je v dvorani Pionir namučila vodilno in doslej neporaženo Crveno zvezdo. Že na začetku zadnje četrtine je vodila s 63:61, nato pa so domači na krilih slovenskega reprezentanta Jake Blažića naredili delni izid 13:1 - Blažič je po izenačenju na 63. točki dosegel tri zaporedne koše, s čimer je bil zmagovalec odločen, če ne takrat, pa zagotovo po trojki Blažiča za vodstvo 78:66 dobri dve minuti pred koncem.

Začetek tekme ni kazal na to, da bi bili slovenski prvaki srbskim pokalnim zmagovalcem lahko enakovredni. Beograjčani so hitro prišlo do visoke prednosti, ob koncu prve četrtine so že vodili z 22:7. Toda nato sta se razigrala Malcolm Armstead in Tomaž Bolčina, slednji je s svojo osmo točko izid izenačil na 33:33, Armstead pa je zadetim metom za tri točke Novomeščane prvič povedel v vodstvo.

Krka, pri kateri ni igral Luka Lapornik, večji del tekme pa tudi Jasmin Hukić, je odlično odigrala tudi tretjo četrtino, slabi dve minuti pred koncem je vodila za štiri točke (58:54), kar je bilo njihovo najvišje vodstvo na tekmi. Žal pa se je ustavilo v zadnji četrtini, ko so Srbi odigrali nekoliko boljšo obrambo, v napadu pa se je izkazal Blažić, ko pa je bilo treba, je zadel tudi srbski rezultat Nikola Kalinić. Prišli so do 12 točk prednosti, Krka se sicer ni predajala, prišla še do šest točk zaostanka, a razlika je bila vendarle previsoka.

Crvena zvezda - Krka 85:78 (22:9, 41:40, 56:58)