Blažič na zaključnem turnirju evrolige, Dončićev Real, branilec naslova, že izpadel

Ljubljana, 19. 04. 2016 23.05 |

Košarkarji Laboral Kutxe so se uvrstili na zaključni turnir evrolige. Še na tretji tekmi četrtfinala so premagali atenski Panathinaikos, v gosteh so zmagali s 84:75. Jaka Blažič je v skoraj 18 minutah dosegel štiri točke in skok za špansko ekipo, ki je Grke izločila s 3:0 v zmagah.

Dončićev Real je bil brez možnosti v boju s Fenerbahčejem.
Dončićev Real je bil brez možnosti v boju s Fenerbahčejem. FOTO: AP

Zaključni turnir si je nocoj priigral tudi Fenerbahče, ki je prav tako s 3:0 v zmagah ugnal madridski Real. Današnjo tretjo tekmo so Turki v gosteh dobili s 75:63. Luka Dončić je za Špance, sicer branilec lanskoletnega naslova, igral tri minute in pol ter ukradel eno žogo.

Kdo bo četrti udeleženec zaključnega turnirja, pa odločata Barcelona in Lokomotiv Kuban. Današnjo tretjo tekmo je Barcelona dobila z 82:70 in v zmagah povedla z 2:1. Četrta tekma bo v četrtek v Barceloni.

Že pred tem so košarkarji moskovske ekipe CSKA sinoči v tretji tekmi četrtfinala še tretjič premagali Crveno zvezdo, takrat z 78:71, ter si s skupnim izidom 3:0 v zmagah zagotovili nastop na zaključnem tekmovanju četverice najboljših v Evropi v Berlinu.