Blažič z Andorro prizadejal šele drugi ligaški poraz Realu Luke Dončića in Anthonyja Randolpha

Andorra la Vella, 03. 02. 2018 21.07 |

Košarkarji Real Madrida so v 19. krogu španske lige izgubili na gostovanju pri MoraBanc Andorri (87:89). To je bil sicer šele drugi poraz galaktikov v tej sezoni lige ACB in prvi na gostujočih tleh. Za zmagovalce je Jaka Blažič vknjižil 9 točk in 6 skokov, za poražence pa je Luka Dončić prispeval 13 točk, 5 skokov in 3 podaje. Anthony Randolph je v slabih šestih minutah igre dodal dve točki.

Košarkarji Reala so večji del tekme nadzorovali potek dvoboja, a prednost zapravili v samem zaključku tekme. Natančneje, Real je slabih šest minut do konca tekme vodil z 80:72, nato pa do konca obračuna dosegel le še sedem točk. To so znali izkoristiti domačini, pri katerih je sicer blestel Landing Sane, ki je s šestimi trojkami iz desetih poskusov na koncu vknjižil 24 točk. Domačini so zadeli kar 14 trojk iz 30 poskusov, medtem ko gostje ’le’ osem (prav tako iz 30 poskusov). Slovenski čudežni deček Luka Dončić tokrat ni bil pri metu za tri točke, potem ko je zgrešil vseh pet poskusov. Je pa bolje zadeval s polrazdalje (5/7), na koncu se je zaustavil pri 13 točkah. Pri metu ni bil razpoložen (niti) slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je ob metu 2/9, a s petimi zadetimi prostimi meti v statistiko vpisal 9 točk.