Blažičeva Crvena zvezda povozila Vujačićevo Laboral Kutxo

Ljubljana, 13. 11. 2014 22.35 |

Peti krog košarkarske evrolige je prinesel obračun med Laboral Kutxo in Crveno zvezdo, v Baskiji pa je zanesljivo slavila ekipa slovenskega reprezentanta Jake Blažiča.

Jaka Blažič
Jaka Blažič FOTO: KZS

Blejec Jaka Blažič je za zmago srbske zasedbe s 86:66 v 26:19 minute prispeval devet točk, pet skokov in podajo, učinek Saše Vujačića pa je bil veliko slabši. Mariborčan je za špansko zasedbo v 20:54 minute prispeval po dve točki in skoka ter podajo. Crvena zveza je na dosedanjih petih tekmah v skupini D dosegla tri zmage in doživela dva poraza, Laboral Kutxa pa ima dve zmagi in tri poraze.

V petek bo na veliko sceno stopil še Boštjan Nachbar, tretji slovenski predstavnik v košarkarski evroligi, njegova Barcelona, ki je na dosedanjih štirih tekmah vpisala ravno toliko zmag, pa bo v skupini C gostila grški Panathinaikos.