Bojevniki deklasirali Dallas in ujeli rekordni dosežek Orlanda

Golden State, 28. 01. 2016 08.12 |

Košarkarji NBA moštva Golden State Warriors so dosegli še 40. zaporedno zmago na parketu domače Oracle Arene. Tokrat so s 127:107 ugnali Dallas Mavericks. Blestel je Klay Thompson s 45 točkami.

Kdo lahko zaustavi Golden State Warriors na zmagoviti poti? To je vprašanje, ki si ga pred vsakim obračunom z bojevniki zastavljajo trenerji nasprotnih moštev. Zadnji, ki so poizkusili igrati s četo Steva Kerra so bili ponižani. Tokrat je šlo za Dallas Mavericks, ki so na gostovanju izgubili s 127:107. Izjemni Klay Thompson je s 45 točkami dosegel osebni rekord, Stephen Curry se je prebudil v nadaljevanju, hitro zadel tri trojke zapored, dvoboj pa končal pri zanj skromnih, 14 točkah.

Klay Thompson
Klay Thompson FOTO: AP

Bojevniki so dokazali, kdo je gospodar Oracle Arene že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 32:22. Do polčasa so se gostje tekmecu približali na osem točk zaostanka, a nadaljevanje je bilo povsem v znamenju Kerrove zasedbe. Tretjo četrtino so dobili z 39:29, v sklepnem delu dvoboja pa so bili boljši z 32:30. Gostitelji so podaljšali niz nepremagljivosti v domači dvorani na 40, vključno z letošnjimi 22 zmagami. "Cilj je zmagati na vsakem obračunu. Menim, da si je Klay zaslužil to priložnost. Ne samo, zaradi izvrstne forme, ampak tudi zaradi tega, da razigra preostanek zasedbe," je po dvoboju prvega strelca obračuna Hvalil Kerr.

S tem dosežkom so ujeli Orlando Magice, ki se lahko pohvalijo z drugim najdaljšim nizom nepremagljivosti v zgodovini lige NBA. Rekorderji so še naprej Chicago Bulls, ki so nanizali 44 domačih zmag zapored. Niz neporaženosti je trajal od 30. marca 1995 dp 4. aprila 1996. Golden State doma v koledarskem letu ni izgubil vse od 27. januarja 2015, ko so jih premagali prav čikaški biki. Warriorsi so vknjižili tudi 30 podaj na petem zaporednem obračunu, kar jim je uspelo kot prvim po sezoni 1994/95.

Golden State Warriors - Dallas Mavericks       127:107
Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns             115:93
Boston Celtic - Denver Nuggets                 111:103
Detroit Pistons - Philadelphia 76ers           110:97
Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers            83:85
Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 123:126
San Antonio Spurs - Houston Rockets            130:99
Utah Jazz - Charlotte Hornets                  102:73