Bojevniki imajo spet prednost pred Udrihom in druščino

Golden State, 14. 05. 2015 08.26 |

Košarkarji NBA moštva Golden State Warriors so v noči na četrtek premagali Memphis Grizzlies. Ob koncu je razlika med tekmecema znašala kar 20 točk (98:78), bojevniki pa so si z zmago priigrali prednost v zmagah s 3:2.

Košarkarji NBA moštva Memphis Grizzlies na gostovanju pri Golden State Warriors niso imeli možnosti, da bi prišli do tretje zmage v konferenčnem polfinalu. Stephen Curry s soigralci je namreč narekoval ritem od začetka pa vse do konca obračuna. Prva četrtina se je končala s 26:25 za domačine, ki so si do konca prvega polčasa priigrali osem točk naskoka. V nadaljevanju so le stopnjevali ritem in se ob koncu veselili zmage s kar 20 točkami razlike. Bilo je 98:78.

Steve Kerr in Stephen Curry
Steve Kerr in Stephen Curry FOTO: Reuters

"Kot sem dejal že po nekaj prvih dvobojih končnice – naša obramba je bila dobra, a ne dovolj, da bi z njo, kaj osvojili," je po zmagi povedal trener bojevnikov Steve Kerr in dodal: "Nisem se motil. Tako moramo igrati!" Kerr sicer dobro ve, kako se osvajajo šampionski prstani, saj je v časih Michaela Jordana igral pri Chicago Bulls. Ob tem dodajmo, da je za poraženo zasedbo Beno Udrih dosegel 3 točke.