Boston, 17. 11. 2017 08.17 |

Košarkarji Bostona so v severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA dobili derbi vodilnih ekip obeh konferenc in v domači dvorani premagali Golden State Warriors z 92:88. Celticsi, ki so nazadnje izgubili 18. oktobra proti Milwaukeeju, so s slavjem nad aktualnimi prvaki zabeležili že svojo 14. zaporedno zmago.

Najbolj razpoložen v domači zasedbi je bil Jaylen Brown z 22 točkami, Al Horford pa je prepričal z dvojnim dvojčkom, 18 točkami in 11 skoki. Tega je dosegel tudi Kyrie Irving, ki zaradi zloma ličnice še vedno igra z obrazno masko, ob 11 točkah pa je dosegel še 16 skokov. Na drugi strani je 24 točk dosegel Kevin Durant.

Stephen Curry (Golden State Warriors) vs Jaylen Brown (Boston Celtics)
Stephen Curry (Golden State Warriors) vs Jaylen Brown (Boston Celtics) FOTO: AP
"Igrali so bolj povezano, predvsem pa pametneje," je po tekmi priznal trener Golden Statea Steve Kerr, ki bo bržkone še nekaj časa iskal odgovor na vprašanje, kako so njegovi varovanci v dvorani v Massachusettsu zapravili prednost 17 točk (66:49) iz tretje četrtine, minuto in 22 sekund pred koncem pa so po košu Klaya Thompsona vodili še z 88:86.

Na sporedu sta bili vsega dve tekmi. V drugem obračunu je Houston slavil v Phoenixu kar s 142:116, gostje iz Teksasa pa so bili veseli tudi, da se je na parket uspešno vrnil Chris Paul, ki je izpustil 14 obračunov, tokrat pa je dosegel 11 točk. Igralec tekme je bil James Harden z 48 točkami, od tega jih je 33 dosegel v prvem polčasu, ki so ga igralci Houstona dobili kar z 90:65. V ekipi iz Arizone je bil s 23 točkami najbolj učinkovit Troy Daniels.