Boston zlahka do devete zaporedne zmage, Denver slavil brez Jokića

Chicago, 24. 03. 2024 08.33 |

Košarkarji Boston Celtics so v pretekli noči v severnoameriški ligi NBA na gostovanju premagali Chicago Bulls s 124:113 in tako na devet podaljšali svoj trenutni niz zmag. Dolg niz zmag imajo tudi pri Houston Rockets, ki so s kar 147:119 premagali Utah Jazz za osmo zmago po vrsti.

Prvi strelec Bostona je bil Jayson Tatum s 26 točkami, po 23 pa sta jih prispevala Al Horford in Sam Hauser. Slednji je prispeval kar sedem od 21 doseženih metov za tri točke Bostona, pri čemer je iz razdalje zgrešil zgolj enkrat.

Boston je do zajetnejše prednosti prišel šele v zadnjem delu tekme, ko sta blestela Tatum in Hauser. Za bike, ki so bili v močnem zaostanku pri skoku v napadu, je bil prvi strelec DeMar DeRozan z 28 točkami.

Alex Caruso (Chicago) in Jayson Tatum (Boston)
Alex Caruso (Chicago) in Jayson Tatum (Boston) FOTO: AP

Kelti so zdaj pri 57 zmagah in 14 porazih v tej sezoni in močno vodijo tako v vzhodni konferenci kot v ligi.

V zahodni konferenci se po slabem začetku prebujajo Houston Rockets, ki so po osmi zaporedni zmagi zdaj pri razmerju zmag 35-35. Dvanajst tekem pred koncem rednega dela so na 11. mestu konference in še lovijo mesta, ki vodijo v dodatne tekme za končnico.

Pri zmagi proti Utahu je za rakete znova blestel Jalen Green. Manj kot teden dni po predstavi z 42 točkami proti Washingtonu je tokrat dosegel 41 točk. "Vse to ne bo nič kaj veliko pomenilo, če se ne uvrstimo v končnico," je bil jasen Green.

Za Houston je Fred VanVleet dosegel 34 točk, od tega je zadel kar 10 metov za tri točke. Rakete so vodile s 47:23 že ob začetku druge četrtine in Utaha niso več pustile blizu.

Celo tekmo pa so vodili tudi Phoenix Suns, ki so bili s 131:106 boljši od San Antonio Spurs. Prvi strelec Phoenixa je bil Devin Booker z 32 točkami, Kevin Durant jih je prispeval 25.

Phoenix je z izkupičkom 42-29 na šestem mestu zahodne konference tik pred Sacramento Kings in Dallas Mavericks, oba z izkupičkom 41-29. Sacramento je v pretekli noči slavil zmago s 109:107 na gostovanju pri Orlandu, medtem ko je moštvo Luke Dončića tokrat počivalo.

Naslednjič bo Ljubljančan z Dallasom nastopil na gostovanju pri Utahu, ta bo na sporedu v noči s ponedeljka na torek.

New York Knicks - Brooklyn Nets          105:93

Orlando Magic - Sacramento Kings         107:109

Atlanta Hawks - Charlotte Hornets        132:91

Washington Wizards - Toronto Raptors     112:109

Chicago Bulls - Boston Celtics           113:124

Houston Rockets - Utah Jazz              147:119

San Antonio Spurs - Phoenix Suns         106:131

Portland Trail Blazers - Denver Nuggets  111:114