Zmaji po novem porazu proti 'najstniški' Megi že končali regionalno sezono

Ljubljana, 21. 04. 2024 22.07 | Posodobljeno pred 11 dnevi

M.J., A.H., STA
25

Košarkarji Cedevite Olimpije so se na drugi tekmi četrtfinalnega niza Lige ABA v Areni Stožice pomerili s srbsko Mego MIS in še drugič zapored izgubili (71:85), tako da so z nastopi v sezoni regionalne lige že končali. Zmajem ostaja le še končnica domačega prvenstva.

V ljubljanskem taboru so si na prvi domači tekmi po skoraj enem mesecu želeli podaljšati bivanje v končnici lige Aba. Po visokem porazu na prvem obračunu proti Megi so napovedovali več želje, boljšo obrambo in še marsikaj. Čeprav so tokrat pustili za malenkost boljši vtis, pa so Ljubljančani držali korak le nekje do sredine zadnje četrtine, nato pa je Mega naredila odločilno razliko za skupno zmago.

Mega se bo v polfinalu pomerila z boljšim iz obračuna Crvena zvezda - Studentski centar, v katerem Beograjčani vodijo z 1:0 v zmagah, drugo tekmo bosta ekipi igrali v ponedeljek. V polfinale sta se že prebila Budućnost, ki je izločila Zadar, in Partizan, ki je v dveh tekmah odpravil Igokeo.

Cedevita Olimpija vs Mega
Cedevita Olimpija vs Mega FOTO: Sofascore.com

Prva četrtina je minila v izenačeni predstavi, čeprav so gosti bolje začeli in povedli tudi z 12:6.

Zelo težko je igrati na tej ravni in zmagovati, če si tako nenatančen pri metu z razdalje in pri prostih metih, kot smo bili mi. Igralcem ne očitam želje in borbe. Bili smo dominantni v skoku, čeprav so v zadnji četrtini trije ofenzivni skoki gostov prelomili, in so jim priigrali prednost desetih točk Zoran Martić, trener Olimpije

Tudi drugih deset minut še ni dalo odgovorov glede zmagovalca, ekipi sta še naprej bili enakovreden boj, največja razlika je bila pet točk v korist gostov, ob glavnem odmoru so ekipi ločile štiri točke. V uvodu tretje četrtine sta obe ekipi nanizali po nekaj točk v serijah, iz vsega tega se je bolje izvlekla Mega, ki je ob koncu prvih 30 minut poskrbela za dotlej največje vodstvo (66:58), v zadnjih deset minut pa vstopila s +6.

Šest minut in pol pred koncem tekme je bil domači strateg Zoran Martić primoran v novo minuto odmora, trojka Stefana Miljenovića je pomenila vodstvo Mege s 73:64. Ta pa ni pomagala, Miljenović je z novo trojko dve minuti pozneje zadel že za 80:64, od tega pa si domača zasedba ni več opomogla.

Stefan Miljenović vs Olimpija
Stefan Miljenović vs Olimpija FOTO: Sofascore.com

Pri Olimpiji, ki je zadela le tri od 27 metrov za tri točke, iz igre pa metala 34-odstotno (Mega 50-odstotno), je Shawn Jones prispeval 15 točk in devet skokov, Justin Cobbs je dodal 14 točk in sedem podaj, Alen Omić pa 11 točk in 13 skokov. Pri gostih sta po 20 točk prispevala Miljenović in Nikola Đurišić.