Celjske košarkarice desetič pokalne prvakinje

Celje, 16. 02. 2015 19.40 |

Košarkarice Athleteja Celja so v finalu pokalnega tekmovanja v Slovenskih Konjicah premagale Triglav s 77:49 (22:6, 40:17, 55:31). Za Celjanke je to deseti naslov pokalnih prvakinj, enega več je osvojila Ježica.

Celjanke so finalno tekmo začele odločno in z dobro obrambo na začetku povsem onesposobile triglavanke, ki so v prvi četrtini dosegle vsega šest točk. Na krilih najkoristnejše igralke zaključnega turnirja Eve Lisec (22 točk, 11 skokov, 4 pridobljene žoge, indeks 31), Maje Erkić (12 točk, 5 podaj) in Rebeke Abramovič (16 točk, 5/6 iz igre, 5/5 prosti meti) so že ob koncu 15. minute vodile za 20 točk (28:8), tik pred polčasom s +25 (40:15), v preostanku tekme pa brez težav zadržale svojo prednost. "Čestitke igralkam in strokovnemu štabu za osvojen naslov. Mislim, da smo se dobro pripravili na tekmo. Dekleta so si ta uspeh prigarala skozi celotno tekmo. S tekmo sem zelo zadovoljen," je po tekmi za uradno spletno stran Košarkarske zveze Slovenije zadovoljno dejal trener Athleteja Damir Grgič.

Athlete Celje - Triglav 77:49