Chicago, Cleveland in Golden State vodijo s 3:0 v zmagah

Cleveland, 24. 04. 2015 07.47 |

Ekipi Chicago Bulls in Boston Celtics na vzhodnem delu košarkarske lige NBA le še po ena zmaga loči do uvrstitve v drugi krog končnice. Ena zmaga od uvrstitve v nadaljevanje tekmovanja na zahodnem delu pa manjka tudi ekipi Golden State Warriors.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters
Najlažje delo na četrtkovih tretjih tekmah prvega kroga končnice lige NBA so imeli košarkarji Clevelanda, ki so po dveh domačih zmagah gostovali v Bostonu. Ob koncu prve četrtine so si priigrali šest točk prednosti, ki so jo do polčasa povečali še za dve, čeprav so domačini v 18. minuti s serijo zaporednih točk prišli do vodstva (40:38), vodili pa so tudi še z 48:44. Toda v zadnjih dveh minutah druge četrtine so kavalirji dosegli kar štirinajst točk, kelti nobene, prednost osmih točk pa so LeBron James, ki je bil spet najboljši igralec svoje ekipe, in njegovi soigralci držali do konca tekme. Končni izid je bil 103:95. Z 31 točkami in enajstimi skoki je bil najboljši strelec tekme LeBron James, osem točk manj je dosegel Kenny Love. V ekipi Boston Celtics je bil prvo ime tekme Evan Turner. Tekmo je končal z 19 točkami, osmimi skoki in podajami. S petimi točkami je razočaral Isaiah Thomas. Ko je Tony Snell tri minute pred koncem tekme zadel dve trojki za vodstvo Chicago Bulls s 94:84, se je zdelo, da so biki na pragu tretje zmage nad ekipo Milwaukke Bucks. Toda Khris Middleton je z dvema trojkama svojo ekipo vrnil v igro, deset sekund pred koncem rednega dela tekma pa z dvema točkama do vodstva s 95:94. Šest sekund pozneje so s prekrškom zaustavili Derricka Rosea, ki je zadel le en prosti met in na vrsti je bil prvi podaljšek. V njem sta ekipi dosegli le po šest točk, nič kaj bolj pa njihovi strelci niso bili razpoloženi v drugem podaljšku. Še zlasti to velja za domače košarkarje, ki so svoj strelski post iz prvega podaljška, ko niso zadeli dve minuti in pol, nadaljevali vse do zaostanka desetih točk (101:111) minuto pred koncem drugega podaljška. Cleveland je zmagal s 113:106. Derrick Rose, ki je zgrešil prosti met za zmago že po rednem delu tekme, je bil ob pomoči Paula Gasola nezaustavljiv za domačo ekipo.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: Reuters

Tekmo je končal pri 34 točkah in osmih asistencah, medtem ko je imel španski reprezentant ob 17 točkah še 14 skokov in pet asistenc. V ekipi Milwaukke Bucks je bil s 25 točkami in 12 skoki najboljši Giannis Antetokounmpo. Pravo dramo so videli tudi gledalci v New Orleans, kjer je tekmo zaznamoval Stephen Curry, ki je dosegel 40 točk, vključno s trojko dve sekundi pred koncem rednega dela tekme, ki je ekipi Golden State Warriors tudi prinesla podaljšek. Pelikani so bili na pragu zmage, saj je imel sedem sekund pred trojko Curryja na voljo prosta meta, vendar je Anthony Davis zgrešil prvega, drugega zadel, toda kot rečeno je najboljši igralec tekme s trojko Golden Stateu priigral podaljšek. V njem je razpoloženi Curry nadaljeval s svojo serijo košev in bil najbolj zaslužen za končno zmago s 123:119, ki je bojevnikom v prvem krogu končnice prinesla vodstvo s 3:0 v zmagah. V ekipi Golden State se je z 28 točkami izkazal tudi Klay Thompson, vsekakor pa velja omeniti še 17 skokov Draymonda Greena, ki je ob tem dosegel še 12 točk. Anthony Davis, tragični junak New Orleansa, je dosegel 29 točk in imel 15 skokov. Z odlično igro in 26 točkami se je izkazal tudi Ryan Anderson.