Cleveland s trojkami zasul Atlanto

Cleveland, 05. 05. 2016 07.46 |

Moštvo košarkarske lige NBA Cleveland Cavaliers je še drugič premagalo Atlanto Hawks in zdaj v medsebojnih obračunih drugega kroga končnice vzhodne konference vodi z 2:0. Cleveland je bil tokrat boljši s 123:98, glavnino točk pa si je zagotovil z metom z razdalje.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Cleveland je že v prvem polčasu Atlanti nasul 18 trojk in ob polčasu povedel s 74:38. Prvi ostrostrelec z razdalje je bil JR Smith s skupno sedmimi trojkami, kar deset igralcev Clevelanda pa je tokrat zabeležilo uspešen met za tri točke. Skupno so jih na računu po tekmi imeli kar 25. "Ko mu meti uspevajo, postane Smith zelo nalezljiv. Kadar nam nasprotnik dopusti odprt met, to hitro izkoristimo in tokrat nam je to odlično uspevalo," je po tekmi dejal trener Clevelanda Tyronn Lue. Cleveland je ob polčasu vodil za 36 točk, kar je največja razlika v končnici po letu 1987. Dobri dve minuti red koncem tekme je za tri zadel tudi Dahntay Jones in Clevelandu priboril rekord v uspešnih metih za tri točke, zaključno trojko pa je prispeval še Mo Williams. Doslej sta si rekord po številu trojk doseženih na eni tekmi s 23 trojkami lastila Orlando Magic iz leta 2009 in Houston Rockets iz 2013.

LeBron James je na tekmi dosegel 27 točk, Smith je končal s 23 točkami, Kyrie Irving je zabeležil 19 točk. Za Atlanto je Paul Millsap 16 točkam dodal 11 ujetih žog, Jeff Teague je dosegel 14 točk, Kris Humphries pa 12.

Serija se zdaj seli v Atlanto, ki bo tretjo tekmo gostila v noči na soboto, četrto pa v noči na ponedeljek.