Cleveland in San Antonio zmago od napredovanja, Thomas z 42 točkami Boston obdržal med živimi

Ljubljana, 23. 04. 2016 08.26 |

Košarkarji Clevelanda in San Antonia so v prvem krogu končnice lige NBA tik pred napredovanjem, saj so svoje tekmece porazili še tretjič. Cleveland je bil s 101:91 boljši od Detroita, San Antonio pa s 96:87 od Memphisa. Boston je s 111:103 premagal Atlanto in znižal izid v zmagah na 1:2.

Tim Duncan in soigralci so le še zmago oddaljeni od drugega kroga končnice.
Tim Duncan in soigralci so le še zmago oddaljeni od drugega kroga končnice. FOTO: AP
Ob zmagi Cleveland je eno ključnih vlog odigral Kyrie Irving, ki je dal 26 točk, zelo pomembna pa je bila njegova trojka 45 sekund pred koncem tekme, ko je svojo ekipo oddaljil od Detroita. LeBron James se je ustavil pri 20 točkah in 13 skokih, Kevin Love pa je dal 20 točk in 12-krat uspešno skočil za žogo. Pri Detroitu, ki v končnici igra prvič v zadnjih sedmih letih, je Kentavious Caldwell-Pope dosegel 18 točk, Andre Drummond je zbral eno manj.

Junak San Antonia je bil Kawhi Leonard, ki je tekmo končal pri 32 točkah, od tega jih je 13 dal v zadnji četrtini. LaMarcus Aldridge je prispeval 16 točk in 10 skokov, pri zaradi poškodb oslabljenem Memphisu je bil prvi strelec tekme Zach Randolph z 20 točkami.

Isaiah Thomas je blestel z 42 točkami.
Isaiah Thomas je blestel z 42 točkami. FOTO: AP

Strelsko najbolj razpoložen košarkar na treh tekmah v noči na soboto pa je bil Bostonov Isaiah Thomas, ki je z 42 točkami dosegel rekord kariere. "Nastavljen sem bil na napadalni način. Poizkušal sem z vsem, da bi zmagal tekmo," je bil dobre volje Thomas. Štirideset točk in več so za Boston v končnici dosegli le redki, med njimi so Ray Allen, Larry Bird, John Havlicek, Sam Jones, Reggie Lewis, Paul Pierce, Rajon Rondo in Jo Jo White.