Cleveland v konferenčnem finalu, Houston s serijo 49:18 izsilil sedmo tekmo

Cleveland, 15. 05. 2015 07.41 |

Košarkarji Clevelanda so se uvrstili v konferenčni finale lige NBA. Cleveland je na Vzhodu s 94:73 premagal Chicago in dobil serijo s 4:2 v zmagah. Houston je na Zahodu s 119:107 premagal Los Angeles Clippers in izsilil sedmo tekmo.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Prvi zvezdnik konjenice LeBron James ni imel najboljši strelski večer, a je kljub temu bil povsem blizu trojnemu dvojčku; dosegel je 15 točk, 11 podaj in devet skokov. Kralj James bo igral v petem zaporednem finalu vzhodne konference, zadnji štirje so bili še v dresu Miamija. Cleveland pa bo v polfinalu lige NBA igral prvič po letu 2009. Preglavice Clevelandu, ki je imel vse vajeti igre v svojih rokah, je povzročil Kyrie Irving, ki si je v drugi četrtini poškodoval levo koleno in je preostanek tekme spremljal na klopi. A so njegovo odsotnost dobro "zakrpali" rezervisti. Matthew Dellavedova je 11 od 19 točk dal v zadnji četrtini, Iman Shumpert je dosegel 13 točk in sedem skokov, J.R. Smith je dodal 12 točk in osem skokov, s 13 točkami in 17 skoki se je izkazal še Tristan Thompson. "Ti fantje dajejo vse od sebe vsak dan. Malo sem presenečen, kako nam gre v končnici. Fantje so prvič v takem položaju. Želijo biti dobri, izjemni, vsakič so pripravljeni na boj," je tekmo pokomentiral James in dodal: "Vse bi naredil za ekipo, za moje soigralce. Želim si, da bi občutili ta trenutek. Zaradi tega sem se vrnil. Ob sebi imam štiri fante, ki še niso bili v končnici, pa že igrajo pomembne vloge." Pri Chicagu je 20 točk dal Jimmy Butler, Derrick Rose 14, povratnik po poškodbi stegenske mišice Pau Gasol, ki je izpustil zadnji dve tekmi, jih je dal osem, vse v prvi četrtini.

James Harden
James Harden FOTO: Reuters

Precej bolj napeto je bilo v Los Angelesu, kjer so Clippers bili na dobri poti, da se uvrstijo v finale Zahoda, saj so proti Houstonu v tretji četrtini vodili že za 19 točk. Nato sta v ospredje stopila Corey Brewer, ki je dal 15 od 19 točk v zadnji četrtini, in Josh Smith, ki je dal v enakem obdobju 14 od 19 točk, in raketam priigrala sedmo tekmo. Ta bo v nedeljo v Houstonu. Los Angeles je zapravil drugo priložnost za uvrstitev v finale, saj je Houston dobil drugo tekmo po vrsti, izjemnih pa je bilo zadnjih 14 minut, ki so jih rakete dobile s kar 49:18. James Harden je za zmagovalce dal 23 točk, čeprav je v zadnji četrtini igral manj kot minuto, Dwight Howard je 20 točkam dodal 21 skokov. Na drugi strani je Blake Griffin vpisal 28 točk, nobene pa ni dal v zadnjih 12 minutah, še tri več je dal Chris Paul.