Crvena zvezda le še zmago oddaljena od naslova prvaka lige Aba

Beograd, 26. 04. 2015 22.36 |

Beograjska Crvena zvezda je v finalu lige Aba povedla z 2:0. Beograjčani so na svojem parketu zmagali na drugem dvoboju s Cedevito z 69:65 in imajo zdaj dve zmagi, za končno zmagoslavje pa potrebujejo le še eno. Tretja tekma bo v sredo v Zagrebu.

Charles Jenkins je zadel odločilna prosta meta.
Charles Jenkins je zadel odločilna prosta meta. FOTO: ABA liga

Košarkarji Crvene zvezde so naredili velik korak k zmagi, potem ko so sredi tekme imeli že deset in več točk prednosti, gostje pa so v polni dvorani Pionir (sodili so Slovenci na čelu z Matejem Boltauzerjem) na koncu še zapretili, a niso zmogli preobrata.

Slovenski košarkar Beograjčanov Jaka Blažič je tokrat v 23 minutah dosegel le dve točki, dodal pa štiri skoke. Tekmo je dokončno odločil Charles Jenkins z zadetima prostima metoma nekaj sekund pred koncem, pri Crveni zvezdi je največ točk, 20, dosegel Boban Marjanović, eno manj pa Luka Mitrović. Pri poražencih pa je Luka Babić končal pri 14 točkah.

Na prvi tekmi v soboto so Beograjčani zmagali z 68:59, Blažič pa je v 23 minutah dosegel devet točk in skok.

Crvena zvezda - Cedevita 69:65 (22:8, 40:32, 58:48) / 2:0*