VIDEO in FOTO: Olimpija ob 70. obletnici kluba počastila legende, a izgubila proti Crveni zvezdi

Ljubljana, 11. 01. 2016 18.30 |

T.Š./G.J./STA
4

V košarkarski ligi ABA je Union Olimpija v 19. krogu gostila beograjsko Crveno zvezdo. Ljubljanski klub je ob tej priložnosti obeležil 70 let obstoja in v dvorano Stožice povabil številne klubske legende. Na parketu je bila boljša Crvena zvezda (69:77).

• Izjava Zmaga Sagadina
    01:05
    Izjava Zmaga Sagadina
  • Izjava Marka Miliča
    00:19
    Izjava Marka Miliča

Ljubljanski košarkarski klub letos praznuje 70-letnico obstoja kluba in ob tekmi lige ABA so v dvorano Stožice povabili številne igralce in trenerje, ki so obeležili klubsko zgodovino. Dogodku so med drugim prisostvovali tudi Zmago Sagadin, Marko Milič, Roman Horvat, Boris Gorenc, Jaka in Ivo Daneu, Aljoša Žorga, Slavko Kotnik, Janez Drvarič, Vladimer Boisa, Goran Jagodnik in številni drugi.

Tekmo 19. kroga lige ABA pa so dobili Beograjčani za osem točk (69:77), zmaji so izgubili dvanajsto tekmo v devetnajstih krogih lige Aba. Tekma, poimenovana Večer Legend, na kateri so bili gostje tudi igralci različnih generacij košarkarjev Olimpije, je bila prijetna popestritev dogajanja v Stožicah. Med drugim so domači igralci nastopili v dresih, ki so bili oblikovani posebej za to priložnost in so bili kopija dresov iz 70-ih let prejšnjega stoletja.

Zmago Sagadin in Marko Milić, v ozadju Vladimer Boisa.
Zmago Sagadin in Marko Milić, v ozadju Vladimer Boisa. FOTO: Miro Majcen

Ljubljančani so se tekmecu, ki nastopa med šestnajstimi najboljšimi ekipami v elitni evroligi, dobro upirali skoraj 30 minut. Na začetku 29. minute so imeli le tri točke zaostanka (51:54), nato pa so Beograjčani naredili delni izid 12:0 in na začetku zadnje četrtine povedli s 66:51. Domači so se dve minuti pred koncem sicer približali na 67:71, toda nato so zapravili dva napada v nizu in zmaga je odšla v Srbijo.

Najboljši igralec pri Unionu Olimpiji - med strelce se je vpisalo vseh enajst igralcev, ki so stopili na igrišče - je bil Sava Lešić s 16 točkami. Prvič se je v ljubljanskem dresu predstavil tudi Američan Dawan Robinson, ki je v desetih minutah na parketu dosegel dve točki. Na drugi strani je najboljšo partijo v rdeče-belem dresu prikazal še en Američan Quincy Miller, ki je zbral 25 točk in devet skokov (indeks 28).

Union Olimpija - Crvena zvezda 69:77 (23:16, 36:40, 51:64)