Prvi poraz zmajev v ligi ABA

Beograd, 11. 10. 2014 21.21 |

Košarkarji beograjske Crvene zvezde so v 3. krogu regionalne lige ABA gostili slovenskega podpravka Union Olimpijo in mu prizadejali prvi poraz v regionalni konkurenci. Rdeče - beli so na krilih navijačev prišli do zmage s 73:65.

Košarkarji beograjske Crvene zvezde in ljubljanske Union Olimpije so bili pred dvobojem tretjega kroga lige ABA še neporaženi. Tako eni, kot drugi pa so pred tekmo zadali cilj, da bo tako tudi po tretjem obračunu sezone. Gostje so uvodno četrtino odigrali nekoliko bolj zbrano in imeli po desetih minutah igre celo tri točke naskoka (17:14).

Beograjčani so si zmagi priigrali z izjemno tretjo četrtino, ki so jo dobili s kar 18 točkami razlike (28:10). FOTO: KK Crvena zvezda Telekom

A nadaljevanje je bilo povsem v znamenju domačinov, ki so na krilih svojih navijačev hitro pobegnili. Ob polčasu je razlika znašala pet točk (33:28), po katastrofalni tretji četrtini zmajev pa dvoma o zmagovalcu praktično ni bilo več. Gostitelji so jo dobili s kar 28:10, le še čudež pa bi lahko rešil zeleno-bele pred prvim porazom.

Z izjemno zadnjo četrtino Mirze Begića (skupno je dosegel kar 23 točk) so izbranci Aleša Pipana deloma ogrozili tekmeca, a ujeti ga niso več uspeli. Beograjčani so zmagali s 73:65.