Crvena zvezda v finalu, drugi polfinale bo odločala peta tekma

Ljubljana, 19. 04. 2015 23.21 |

Košarkarji Crvene zvezde so prvi finalisti lige Aba. V polfinalu so s 3:1 v zmagah premagali mestnega tekmeca Partizan, zadnji dve zmagi so dosegli, ko je bil v polni dvorani Pionir gostitelj Partizan. Najprej s 95:85, v drugo pa 81:73.

Jaka Blažič je s Crveno zvezdo že prišel do evroligaške vstopnice za naslednjo sezono. FOTO: KZS

Slovenski reprezentant Crvene zvezde Jaka Blažič pri zmagah ni igral vidne vloge. Na prvi tekmi je v osmih tekmah zbral dve točki in skok, v drugi pa je v osmih minutah in 55 minutah celo ostal brez točke, v statistiko je vpisal le dva skoka in ukradeno žogo. Edo Murić je pri Partizanu na igrišču preživel dalj časa, ki ga je predvsem v drugi tekmi tudi izkoristil. Na prvi tekmi je v 23 minutah dosegel osem točk, zbral tri skoke, dve asistenci in eno ukradeno žogo, na drugi tekmi pa je igral 33 minut in pol, s 25 točkami je bil ob dobrem metu za dve točki (71-odstoten) in stoodstotnim izvajanjem prostih metov celo najboljši strelec tekme. Poleg tega je zbral še sedem skokov, tri asistence in dve ukradeni žogi.

V drugem polfinalu bo odločala peta tekma v Podgorici, saj je zagrebška Cedevita dobila dve tekmi na domačem igrišču, prvo s 85:57, drugo pa z 88:85.