Crvena zvezda v zadnji četrtini zlomila upor Krke

Beograd, 09. 03. 2014 07.47 |

Košarkarji Krke so v 23. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo s 65:78. Novomeščani, ki so nastopili brez Sanija Bečirovića, so se favoriziranim gostiteljem dobro upirali vse do zadnje četrtine.

Četa Aleksandra Džikića v Beogradu ni uspela pripraviti presenečenja.
Četa Aleksandra Džikića v Beogradu ni uspela pripraviti presenečenja. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski prvaki iz Novega mesta so doživeli trinajsti poraz v regionalnem tekmovanju, tako da tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo na robu uvrstitve v evropska tekmovanja. Na gostovanju v Beogradu pri vodilni ekipi lige Aba Crveni zvezdi so izgubili s 65:78. Krko v zadnjih treh krogih čakata dve domači preizkušnji, v naslednjem krogu proti Radničkemu in v zadnjem s Szolnokijem, vmes pa gostovanje pri Unionu Olimpiji.

Novomeščani so se kljub odsotnosti Sanija Bečirovića dobro upirali in bili večji del srečanja na dosegu presenečenja. Crvena zvezda nikakor ni uspela streti njihovega odpora, celo več, Krka je imela v 36. minuti le šest točk zaostanka (63:57), vendar so domači v naslednji minuti naredili delni izid 7:0 in rešili vprašanje zmagovalca. S štirinajstimi točkami je bil pri Krki najboljši strelec Edo Murić, po enajst sta jih dosegla Zvonko Buljan in Chris Booker, do dvomestnega števila pa je prišle tudi Jaka Klobučar (10). Pri Crveni zvezdi je z 19 točkami izstopal Raško Katić.

Crvena zvezda - Krka 78:65 (19:15, 38:28, 55:43)