Crvena zvezda slavila v gosteh pri novomeški Krki

Novo mesto, 17. 10. 2016 19.44 |

Košarkarji novomeške Krke so v 5. krogu lige Aba gostili beograjsko Crveno zvezdo in izgubili za 11 točk. Končni izid je bil 56:67, prvi strelec Krke in tudi tekme je bil Marko Luković s 24 točkami.

Novomeščani so po zmagi v uvodnem krogu zdaj nanizali tri zaporedne poraze v ligi Aba. Na drugi strani je Crvena zvezda še stoodstotna, tudi tokrat je bila z izjemo prve četrtine ves čas v prednosti. Novomeščani so tekmo dobro začeli in povedli z 11:4, a so Beograjčani kmalu ujeli priključek in prvo četrtino dobili z 19:17. V drugi četrtini pa so že naredili razliko, ki so jo nato držali bolj ali manj vso tekmo. V 16. minuti so že vodili za deset točk, tik pred koncem polčasa pa za 12.

V tretji in četrti četrtini so povedli že za 14 točk, v zadnjih deset minut pa šli spet s prednostjo desetih. Ko je Marko Gudurić v 38. minuti zadel za 63:50, pa je bil zmagovalec odločen. Najvišja prednost na tekmi je znašala 17 točk v 39. minuti. Najboljši strelec pri domačih in na tekmi je bil Marko Luković s 24 točkami, pri gostih jih je deset manj dosegel Stefan Jović. Krka bo v 6. krogu v nedeljo gostovala pri Cedeviti.

Slovenski super pokal: Helios Suns - Krka - 2
Slovenski super pokal: Helios Suns - Krka - 2 FOTO: Damjan Žibert

Krka - Crvena zvezda 56:67 (17:19, 32:42, 43:53)