Curry popeljal bojevnike do zmage v končnici

Golden State, 19. 04. 2015 07.57 |

Košarkarji NBA moštva Golden State Warriors so silovito krenili v boj za šampionski prstan. V uvodnem dvoboju končnice so bili s 106:99 boljši od New Orleans Pelicans. Blestel je Stephen Curry (34 točk).

Košarkarji NBA moštva Golden State Warriors so v napovedih pred končnico jasno in glasno govorili o tem, da jih ne zanima, kaj so postorili v rednem delu tekmovalnega leta, ampak česa so sposobni v končnici. Posamezniki jih celo uvrščajo v najožji krog favoritov za šampionski prstan, Stephen Curry in druščina pa si s tem ne belijo glave, ampak so osredotočeni na svoje delo.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: Reuters

Tako je bilo tudi v noči na nedeljo, ko so gostili New Orleans Pelicans. V obračun so krenili silovito, uvodno četrtino dobili s kar 15 točkami razlike (28:13), v drugi pa bili boljši z 31:28, tako, da so imeli ob polčasu že 18 točk naskoka. Razlika se pred sklepnim delom dvoboja ni spremenila, v zadnji četrtini pa so gostitelji le še nadzirali izidi in se veselili zanesljive zmage s 106:99.

"Celoten večer sem bil osredotočen le na tekmo in pot do zmage. V takih trenutkih si želiš v zgodbo vplesti tudi gledalce. Tenzije so nekoliko drugačne, sploh v drugem polčasu, ko smo si privoščili nekaj napak. A v končnici moraš biti pripravljen na vse," je po zmagi povedal najboljši strelec bojevnikov Stephen Curry, ki je dosegel 34 točk.