Dallas brez Luke in Kyrieja klonil proti najslabšemu moštvu v ligi

Dallas, 13. 04. 2024 05.59 | Posodobljeno pred 16 dnevi

Dallas Mavericksi so si že dve tekmi pred koncem rednega dela sezone zagotovili mesto v končnici in jasno je, da bodo v prvem krogu njihovi nasprotniki LA Clippersi. Trener Mavsov Jason Kidd je izkoristil priložnost in na predzadnji tekmi proti zadnjem moštvu v ligi ponudil počitek prvima zvezdnikoma Luki Dončiću in Kyrieju Irvingu. Mavsi so posledično v domači dvorani izgubili proti Detroit Pistonsom 107:89.

Pri Mavericksih nihče od košarkarjev, ki so tekmo začeli v  prvi peterki, ni presegel mejo desetih točk. Nihče od omenjene peterke na parketu tudi ni preživel več kot 16 minut. Med rezervisti sta se najbolje izkazala mladeniča Jaden Hardy s 25 točkami in Olivier-Maxence Prosper s 16 točkami. Že po prvi četrtini je bilo jasno, da Jasonu Kiddu na tem obračunu ni bila pomembna zmaga, ampak počitek zvezdnikov in ponujanje priložnosti mlajšim članom moštva.

Prosper je v tej sezoni do te tekme na 38 tekmah v povprečju igral okoli sedem minut, a to minutažo je proti Pistonsom presegel že v prvem polčasu. Tudi Pistonsi so tekmo začeli brez svojih najboljših igralcev Cada Cunninghama in Jalena Durena. Kljub temu so od Mavsov bili boljši v vseh četrtinah in na koncu prepričljivo slavili 107:89.

Kyrie Irving in Luka Dončić proti Pistonsom nista stopila na parket
Kyrie Irving in Luka Dončić proti Pistonsom nista stopila na parket FOTO: AP

Pri moštvu iz Detroita je najbolj izstopal novinec Marcus Sasser s 24 točkami, Chimezie Metu pa je dodal 18 točk. Košarkarji Pistonsov so največjo razliko ustvarili v obrambi, saj so Mavericksi kar dvajsetkrat izgubili posest žoge. Pistonsi so na drugi strani v napadu bili izjemno učinkoviti in zgolj šestkrat izgubili posest žoge.

Mavericksi so pred tekmo vedeli, da imajo minimalne možnosti za vzpon na četrto mesto, ki ga bodo zdaj zagotovo zasedli Clippersi. V primeru, da bi Mavsi zmagali na obeh preostalih tekmah, Clippersi pa izgubili, bi Teksašani v prvem krogu končnice proti njim imeli prednost domačega terena. Mavricksi so si peto mesto na zahodu zagotovili z zmago v jugozahodni diviziji. Trenutno šesti New Orleans jih torej ne more več prehiteti.

Mavericks bodo v nedeljo za konec rednega dela sezone igrali še proti zasedbi Oklahoma City Thunder, ki je v razvrstitvi zahodne konference pred Dallasom z razmerjem 56-25. Oklahoma City je ponoči ugnala drugo najboljšo ekipo vzhoda Milwaukee Bucks s 125:107.

Takšno razmerje zmag in porazov imata na zahodu tudi ekipi Minnesota Timberwolves in prvaki Denver Nuggets.

Minnesota je ponoči ugnala Atlanta Hawks s 109:106, Denver pa je klonil proti že zdavnaj odpisani zasedbi San Antonio Spurs. Za ostroge, ki so slavile s 121:120, je Victor Wembanyama dosegel 34 točk.

Izid je prinesel vsaj nekaj veselja trenerju San Antonia Greggu Popovichu, ko se je njegova ekipa v začetku tretje četrtine pobrala po zaostanku 23 točk in prišla do zmage, komaj 21. na 81 tekmah.

Philadelphia 76ers - Orlando Magic            125:113

Washington Wizards - Chicago Bulls            127:129

Boston Celtics - Charlotte Hornets            131:98

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers          129:120

New York Knicks - Brooklyn Nets               111:107

Miami Heat - Toronto Raptors                  125:103

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers        120:123

Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks        109:106