Dallas brez nosilcev igre nemočen proti Oklahomi

Oklahoma City, 15. 04. 2024 00.26 | Posodobljeno pred 14 dnevi

Košarkarji Dallas Mavericks, ki so si že nekaj krogov pred koncem rednega dela tekmovanja v najmočnejši košarkarski ligi na svetu zagotovili 5. mesto na zahodu, so na zadnji tekmi pred vstopom v izločilne boje na gostovanju pri Oklahomi doživel visok poraz s 135:86. Temu je v največji meri botrovala odsotnost praktično vseh nosilcev igre na čelu z Luko Dončićem in Kyriejem Irvingom. Nasprotnik Mavsov v prvem krogu končnice bo zasedba Los Angeles Clippers, ki je redni del zaključila na 4. mestu.

Strateg Dallasa Jasaon Kidd se je pred zadnjo tekmo rednega dela proti Oklahomi torej odločil spočiti nosilce igre, ki jih bo še kako potreboval v boju za vidnejšo končno uvrstitev v letošnji sezoni lige NBA.

Že nekaj časa je jasno, da bodo Clippersi iz mesta angelov prvi nasprotnik teksaške franšize v izločilnem delu tekmovanja. Obračun v Oklahomi je bil odločen praktično že po uvodni četrtini, ki so jo domači dobili s 17 točkami razlike (39:22). Še slabša za goste je bila druga četrtina, v kateri so domači predvsem prek Shaia-Gilgeousa Alexandra (15 točk) in Aarona Wigginsa (14) povsem razorožili gostujočo zasedbo in odšli na veliki odmor s prednostjo kar 42 točk (82:41).

Pri Mavsih je bil še najbolj razpoložen za igro Brandon Williams, ki se je ustavil pri 22 točkah, 15 jih je dodal Olivier- Maxence Prosper. Tudi v tretji četrtini se razmerja moči na parketu niso spremenila. Močno oslabljeni Dallas si je do konca tretje četrtine nabral visokih 51 točk zaostanka (108:57), medtem ko je v zadnjih 12 minutah igre le nekoliko uspel ublažiti visok poraz s 135:86.

Kidd tokrat ni računal na kopico nosilcev igre, saj so se Dončiću in Irvingu ob igrišču pridružili še Greg Brown, Dereck Lively, P.J. Washington, Daniel Gaffort, Maxi Kleber, Derrick Jones in Dante Exum.

Liga NBA, izid:
Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 135:86 (39:22, 43:19, 26:16, 27:29)

KOMENTARJI (17)

viking76
15. 04. 2024 09.27
+2
A si ti zaposlen na popu, ko napišeš isto 7x?
Koronavirusovec
15. 04. 2024 09.45
-2
ne, jaz se spoznam na miselnost igralcev in zato sem tokrat komentiral da vam nevednežem odprem oči kako je narobe izgubiti z največjo razliko v točkah v vsej zgodovini nba po 27 minutah ko je thunder vse ključne igralce dal iz igre, če bi v thunder igral naprej s svojimi začetnimi igralci bi lahko dosegli več kot 73 točk kar bi bil najhujši poraz v zgodovini nba, potem pa bodi pripravljen na končnico s dončičem in irvingom za playoff
15. 04. 2024 08.35
-1
tudi tisti ki pravite da je bilo treba tekmo izgubiti, zakaj izgubiti tekmo s 49 točkami (lahko bi bilo 74+) če bi oklahoma igrala do konca s prvo postavo. poraz je dovolj 1 točka in ne 49 točk. 49 točk poraza (2. najhujši poraz dallasa v zgodovini) in največja razlika v točkah po 3 minutah 3. četrtine. ali mislite da to pri miselnosti pred končnico dallasu koristi. tudi če gredo naprej v polfinale od clippersov bo tak stres na irvinga in dončića da opravite vse proti thunderjem medtem ko ostali igralci bodo poklapani po takem porazu ne prinaša nič dobrega. bolje bi bilo če bi igrali proti denver nuggets v polfinalu po takmu porazu kot pa oklahomi thunder
titomeni
15. 04. 2024 09.28
+0
Pa kaj ti govoris... Poglej kdo je igral sploh pri dallasu, okc pa v popolni zasedbi.. Razlika je vseeno kaksna je. Poraz je poraz. In ker so želeli poraz vrjami da to ne bo niti najmanj vplivalo na psiho za naprej...
15. 04. 2024 09.35
-2
ne razlika vsekakor ni vseena. če bodo imeli mavsi v polfinalu zahodu za nasprotnike te po katerimi so danes imeli največjo razliko v zgodovini nba po 27 minutah tekme in tudi na koncu 49 točk razlike ni vseeno ali so zgubili za 49 točk ali za 20 ali manj točk. koliko stresa bo na dončiću in irvingu da to luknjo v točkah nadomestita. po mojem mnenju so si po taktiziranju jasona kidda pripravili najslabšo možno končnico po zagotovljenem dvoboju z clippersi
15. 04. 2024 09.38
-2
kako nekaj je razlika vseena, v vsej zgodovini nba doslej se bo dallas zapisal v zgodovino da je po 27 minutah tekme imel 49 točk razlike, to bodo gledali še naši otroci in vnuki kako nekaj je lahko nekdo tok zabluzil in to v času dončića (čeprav takrat marsikdo ne bo vedel da dončić ni igral to tekmo) da ima 49 točk razlike po 27 minutah
titomeni
15. 04. 2024 10.00
+0
Pa kaj ima to veze!? Res ne razumeš? Steje samo ko se gre zares. Takrat mora Dallas zmagat. Nenazadnje ko je bil Dallas kompleten so OKC nabili, ce si pozabil?
15. 04. 2024 10.16
-1
če bi danes mavsi zgubili z več kot 73 točk razlike bi lahko desetletja kasneje gledala mladina katera ekipa je najslabša ekipa v razliki v točkah, to tebi nič ne pomeni? recimo če bi jaz leta 2040 gledal tekmo in bi premagala naša ekipa za katero navijam za 65 točk bi pogledal na guglu če je katera ekipa imela večjo razliko. najdel bi 73 točk razlike med thunder in grizzlies potem bi pa videl da so mavsi izgubili s več kot 73 točk razlike ravno pred playoffs ker so počivali dončića in irvinga in potem še sramotno zgubili 4-0 proti isti ekipi s katero so hoteli igrati v polfinalu zahoda
15. 04. 2024 10.20
-1
nazadnje ko so mavsi igrali proti thunder je bil rezultat 126-119 za zmago thunderja. tako da ne vem od kje teb da so jih nazadnje mavsi nabili
titomeni
15. 04. 2024 12.07
+1
Vidis da nimas pojma.. Nazadnje ko so bili kompletni.. Doncic na tekmi ki jo omenjas ni igral
15. 04. 2024 08.26
-2
ko je bilo 73 točk razlike po 3 minutah v 3. četrtini med grizzlies in isti ekipi thunder ki je danes igrala proti mavericks, so grizzliji premagali thunder za kar 73 točk, ampak ob 3 minutah po začetku 3. četrtine je bila razlika 44 točk v primerjavi s današnjo tekmo 49 točk. medtem ko so ob tem istem času imeli grizzliji 84 točk so imeli thunder na današnji tekmi 90 točk.
15. 04. 2024 08.08
-2
že po 3 minutah v 3. polčasu so thunderji vodili mavse za 49 točk 41-90. to je največja razlika v zgodovini nba katerekoli ekipe ob takem času tekme. mavsi so imeli srečo da so oklahoma thunder vzeli svoje najboljše igralce ob polčasu, ker bi se ob takem nadaljevanje komot zgodil najhujši poraz v zgodovini nba z več kot 73 točk razlike. jason kiddu je očitno vseeno če se klub zapiše v najslabšo statistiko kluba izmed vseh klubov samo zato da so oklahoma thunder prvi na zahodu in če premagajo clipperse se bodo z njimi soočili v polfinalu. pa vso srečo igrati proti njimi v polfinalu ko so v vsej zgodovini nba imeli največjo razliko točk, kar 49 točk po 3 minutah v 3. četrtini
15. 04. 2024 08.12
-1
hecno je tudi da imajo raje oklahoma thunder v polfinalu kot denver nuggets, medtem ko so thundersi 3x v te sezoni premagali nuggetse. kaj naj rečem vso srečo premagat nekoga ki ti je dal največjo razliko v točkah v vsej zgodovini nba po 3 minutah 3. polčasa in to morata reševati dončić in irving, pritisk na njiju bo ogromen, ostali igralci pa s takim porazom so zgubili moralo
15. 04. 2024 08.14
-1
3 minutah 3. četrtine pa vsa čast ostalim igralcem, ki so igrali danes če se lahko miselno poberejo po takem porazu pred končnico