Tesna, a pomembna zmaga Dallasa v San Antoniu v boju za končnico

Dallas, 20. 03. 2024 05.55 |

M.J., STA
3

Košarkarji Dallasa so v tekmi rednega dela lige NBA gostovali v San Antoniu. Ekipa slovenskega košarkarja Luka Dončić je zmagala s 113:107. Ljubljančan, ki ni imel posebnega strelskega večera, je dosegel 18 točk, imel je še deset skokov in kar 16 podaj, na parketu pa je prebil 40 minut. Prvi strelec gostov je bil z 28 točkami Kyrie Irving.

Luka Dončić je proti najslabši ekipi zahodnega dela lige, v kateri je Dallas s 40 zmagami in 29 porazi sedmi, zgrešil kar 21 metov. Zgolj 22,2 odstotni met iz igre je njegov najslabši izkupiček po njegovi krstni sezoni v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Teksaški obračun ni postregel z bleščečo predstavo, kar je priznal tudi trener Mavericks Jason Kidd. "Na tem srečanju je bila za nas pomembna le zmaga. Do nje so prišli po zaslugi obrambe. Ni vsaka zmaga lepa."

San Antonio Spurs vs Dallas Mavericks
San Antonio Spurs vs Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Trener Spurs Gregg Popovich je izpostavil, da so domači tekmo izgubili zaradi prevelikega števila izgubljenih žog. "Imeli smo več skokov, boljši izkoristek metov, nadigrali smo jih v tretji in četrti četrtini, bili izenačeni v podajah, 16 izgubljenih žog pa je prevesilo tehtnico na stran tekmecev."

Dallas je sedaj eno mesto na lestvici oddaljen od neposredne uvrstitve v končnico ter ima le zmago manj ter poraz več od Sacramenta, ki je na šestem mestu. Mavericks so dosegli drugo zmago v nizu, na prejšnji tekmi so premagali branilce naslova Denver Nuggets. Zanje je srbski zvezdnik Nikola Jokić tokrat dosegel 35 točk za zmago nad Minnesoto Timberwolves s 115:112. To je bil obračun druge in tretje ekipe zahodnega dela NBA, po katerem ima eno zmago več in poraz manj od drugega Denverja vodilna Oklahoma.

Minnesota, zanjo nista igrala Karl-Anthony Towns in Rudy Gobert, je imela možnost, da bi tekmo pripeljala v podaljšek, a je Anthony Edwards v poskusu trojke ob koncu zadel le obroč. Edwards je bil sicer zelo vroč, s 14 točkami je bil odločilni mož pri delnem izidu 29:17 za Timberwolves v tretjem delu igre, na koncu je vpisal 30 točk.

Zion Williamson
Zion Williamson FOTO: AP

Igralci New Orleans Pelicans so do tretje zmage v nizu premagali v gosteh Brooklyn Nets s 104:91. Po zgolj dveh izenačenjih v prvi četrtini so potem ves čas prevladovali gostje, ki so še pred koncem prvega polčasa povedli s 24 točkami prednosti. Sedmerica New Orleansa je dosegla dvomestno število točk, največ, 28, Zion Williamson.

Tudi Houston Rockets so zmagali na gostovanju, v Washingtonu so Jalen Green (42 točk), Amen Thompson (25) in soigralci s 137:114 nadigrali Wizards. Košarkarji Magic pa so zmagali na svojem parketu v Orlandu, Charlotte Hornets so v boju za končnico na vzhodnem delu ugnali s 112:92.

Izidi, liga NBA, redni del:
San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 107:113 (30:38, 26:27, 28:26, 23:22)
Luka Dončić 18 (6:27 iz igre, 2:11 za tri, prosti meti 4:5, 10 skokov, 16 podaj in 4 izgubljene žoge v 40 minutah).

Orlando Magic - Charlotte Hornets        112:92

Washington Wizards - Houston Rockets     114:137

Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans      91:104

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets  112:115